دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی خبرداد:

خسارت ۷۰ میلیاردی سیل به زیرساخت‌های خراسان‌جنوبی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه در پی وقوع سیلاب در استان خراسان‌جنوبی فقط به بخش زیرساخت‌ها 70 هزار میلیارد ریال خسارت وارد شده، گفت: خسارات وارد شده به باغات و مزارع استان اعلام نشده و در مرحله جمع‌بندی است.
خسارت ۷۰ میلیاردی سیل به زیرساخت‌های خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، ابوالحسن میرجلیلی به تشریح خسارات سیل اخیر در استان خراسان‌جنوبی در بازه زمانی اواخر اردیبهشت‌ماه و اوایل خردادماه پرداخت و اظهار داشت: خسارات اعلام شده توسط 18 اکیپ برآورد خسارت انجام شده است.
وی با اعلام اینکه سیل در سه ماهه امسال به محورهای مواصلاتی، راه‌های روستایی، ایل‌راه‌های عشایری، تأسیسات برق، آب و واحدهای مسکونی خسارات جدی وارد کرد، بیان داشت: هنوز خسارات وارد شده به باغات و مزارع استان اعلام نشده و در مرحله جمع‌بندی است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به خسارات سیل به 51 رشته قنات با اعلام اینکه خسارات وارد شده به قنوات بین 60 تا 100 درصد بوده، اعلام کرد:  مرمت قنوات در دست اجرا و برای رفع مشکل آبیاری کشاورزان در مرحله اول تجهیزاتی از قبیل موتور برق و بیل مکانیکی در چاه‌های کشاورزی مستقر شده است.
میرجلیلی با اعلام اینکه در سیل اخیر از ۱۳۸ واحد مسکونی روستای شیرگ ۱۰ واحد مسکونی ۱۰۰ درصد تخریب و ۳۸ واحد بین ۷۰ تا ۸۰ درصد دچار آبگرفتگی و خسارت شدند، تبیین کرد: در مجموع 48 واحد مسکونی دچار خسارت شدند.
وی با اعلام اینکه در پی وقوع سیلاب در استان خراسان‌جنوبی فقط به بخش زیرساخت‌ها 70 هزار میلیارد ریال خسارت وارد شده، افزود: همچنین سیل اخیر دارای خسارت جانی نیز بود به طوری که یک نفر زن در روستای شیرگ آقا جان خود را از دست داد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در سیل اخیر بیشترین خسارت به شهرستان‌های سربیشه، درمیان، بیرجند، نهبندان، فردوس، بشرویه و سرایان وارد شد، اظهار داشت: مقدار خسارات وارده، به سازمان مدیریت بحران کشور برای جبران بخشی از خسارات اعلام می‌شود.
میرجلیلی از نجات 28 نفر از مرگ حتمی خبر داد و تبیین کرد: رهاسازی 84 خودروی گرفتار در سیل، تخلیه 208 مورد آبگرفتگی معابر و اسکان موقت خانوارهای سیل‌زده از دیگر اقدامات نیروهای عملیاتی و امدادی در سیل اخیر بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۶۸۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خسارت , سیل