چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳
امام جمعه موقت بیرجند:

عزت در اعتماد به بیگانگان و نوکری آمریکا نیست

امام جمعه موقت بیرجند گفت: عزت در اعتماد به بیگانگان و نوکری آمریکا نیست بلکه عزت در بندگی خدا و انقلابی ماندن است.
عزت در اعتماد به بیگانگان و نوکری آمریکا نیست
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسین مختاری عصر امروز در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد که در مدرسه علمیه سفیران هدایت بیرجند برگزار شد اظهار داشت: امام راحل یک انقلابی به معنای واقعی بود و تمام خوبی‌ها در ایشان قرار داشت.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) انقلابی تمام عیار و الگویی برای ما بوده است گفت: امام راحل و مقام معظم رهبری انقلابی بودند و این انقلابی بودن را از خود اختراع نکردند بلکه این حقیقتی است که از قرآن، انبیاء و اولیای الهی گرفتند؛ انبیا و اولیای الهی انقلابی بودند.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: امروز منتظر بزرگترین انقلابی یعنی امام زمان(عج) هستیم و ما حلقه وصل انقلابیون گذشته به انقلابیون آینده هستیم یعنی باید انقلاب انبیا و اولیای الهی به انقلاب امام زمان(عج) وصل شود.
مختاری با بیان اینکه انقلاب نبوی، علوی و حسینی را به انقلاب مهدوی وصل کنیم تصریح کرد: انقلابی بودن و انقلابی ماندن برای همه انسان‌ها یک ضرورت شرعی و عقلی است و صلاح دنیا و آخرت در ادامه راه انبیا و اولیای الهی، شهدا و امام و رهبری یعنی انقلابی بودن است.
وی با بیان اینکه بسیاری از انقلابیون گذشته کم آوردند و از عرصه انقلاب خارج شدند ادامه داد: بشریت که تحت تاثیر نفس اماره قرار گرفت آن مسیر واقعی را نمی‌پیماید و بسیاری از انسان‌ها از مسر درست منحرف می‌‍شوند، رفتن به سمت شیطان پرستی، نفس‌پرستی، دنیاپرستی و آمریکا نتیجه آن جز ظلم و ستم نیست و یاد خدا را از ذهن‌ها می‌برد.
امام جمعه موقت بیرجند خاطرنشان کرد: انبیا و اولیای الهی آمدند تا انقلاب کنند و نباید محور نفس، شیطان و فرعون باشد بلکه محور باید خدا باشد؛ انبیای الهی آمدند تا بندگان خدا بندگی نفس، بندگی شیطان و بندگی فرعون نکنند بلکه بندگی خدا کنند.
عزت در اعتماد به بیگانگان و نوکری آمریکا نیست.
مختاری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران حلقه‌ای است برای اینکه انقلاب انبیا و اولیای الهی را به انقلاب امام زمان(عج) وصل کند اظهار کرد: عزت در اعتماد به بیگانگان و نوکری آمریکا نیست بلکه عزت در بندگی خدا و انقلابی ماندن است.
وی با بیان اینکه سبک زندگی ما باید بر محور خدا باشد گفت: اگر عزت، آرامش و سعادت دنیا و آخرت می‌خواهیم در راه و مسیر خدا است و به جهاد اصغر و به جهاد اکبر بپردازیم و با نفس خود مبارزه و حقایق را برای آیندگان تبیین کنیم.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: امروز مستکبران ذلیل و انبیاء و اولیای الهی، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری عزیز هستند و فتنه‌های 78، 88 و 96 دفن شدند و فتنه گران به زباله دانی انداخته می‌شوند.
مختاری بیان کرد: مقام معظم رهبری آنچنان اعتباری در میان مردم دارد که ما هرگز فتنه‌ها و آشوب‌ها را با پلیس سرکوب نکردیم بلکه مردم فتنه گران را سرکوب می‌کنند و این عزت است؛ انقلاب اسلامی را چهل سال از تمام پیچ و خم‌ها عبور دادند.
امروز به انقلابی نیاز داریم
وی با بیان اینکه انقلابی‌گری دارای سه الزام اصلی شامل دین‌شناسی و دینمداری، اعتماد به نفس و مردم است عنوان کرد: امروز همه باید انقلابی باشیم، امام راحل دین شناس، فقیه و فیلسوف بود و انسان‌هایی که ایمان و تقوای درستی ندارند نمی‌توانند انقلابی باشند و کسانی که خدا و قیامت را باور دارند می‌توانند انقلابی باشند.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: ما امروز نه به اصولگرا و نه به اصلاح طلب نیاز نداریم بلکه ما امروز به انقلابی نیاز داریم و مدعیان اصلاحات و مدعیان اصولگرایی این مسیر را درست کنند و باید انقلابی‌گری‌های واقعی و کسانی که معتقد به خدا و قیامت و تقوای کامل دارند می‌توانند راه را ادامه دهند.
مختاری تصریح کرد: اعتماد به نفس منهای خدا خیالات است و انسان منهای خدا هیچ است؛ اعتماد به استکبار و آمریکا ما را ذلیل می‌کند باید «ما می‌توانیم» را باور کنیم و باید اعتماد به نفس داشته باشیم.
انقلاب اسلامی با هرگونه ظلم و بی عدالتی مخالف است
وی با بیان اینکه امام راحل در سخت ترین شرایط این اعتماد به نفس را داشت افزود: باید حقایق دین را برای مردم تبیین کنیم و دنیا و آخرت و عزت و سعادت ما در پرتو بندگی خدا است؛ امروز مسئولان در رده‌های مختلف باید در عمل انقلابی بودن خود را ثابت کنند.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: باید خود را خدمتگزار مردم بدانیم و مردم باید به کسانی اعتماد کنند که در عمل انقلابی باشند نه در حرف و شعار؛ دین و فرهنگ، رهبری و مردم سه رکن حرکت انقلابی در طول تاریخ است.
مختاری بیان کرد: نباید اعتماد میان مردم از بین برود و باید آن را تقویت کرد، حوزه‌های علمیه، علما، شهدا و انقلاب با هرگونه ظلم، بی عدالتی، اختلاف و فساد از هر کسی و در هر جایی باشد مخالف است و آن را ضد انقلاب می‌داند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۰۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , قیام خونین 15 خرداد , عید فطر