شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی:

آغاز احداث ۵۰۰۰ واحد مسکونی سهم «بنیاد مسکن»/ دهیاران می‌توانند پیمانکار این طرح باشند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: عملیات اجرایی ساخت پنج هزار واحد مسکونی سهم بنیاد مسکن استان در هفته جاری با حضور استاندار آغاز می‌شود.
آغاز احداث ۵۰۰۰ واحد مسکونی سهم «بنیاد مسکن»/ دهیاران می‌توانند پیمانکار این طرح باشند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، علی‌اصغر آسمانی‌مقدم اظهار داشت: در سفر اخیر دکتر نوبخت به خراسان‌جنوبی مقرر شد 10 هزار واحد مسکونی برای محرومان احداث شود که از این تعداد سهم کمیته امداد پنج هزار واحد مسکونی و سهم بنیاد مسکن استان نیز پنج هزار واحد مسکونی تعیین شد.
وی با بیان اینکه برای ساخت این واحدها ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد، بیان داشت: همچنین طی این جلسه اعلام شد ساخت این ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان با همکاری کمیته امداد تا دهه فجر یا اسفند سال ۹۸ به بهره‌برداری و به نیازمندان در روستاهای خراسان‌جنوبی تحویل داده شود.

آغاز عملیات اجرایی واحدهای مسکونی
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه عملیات اجرایی ساخت پنج هزار واحد مسکونی (بنیاد مسکن استان) در هفته جاری با حضور استاندار آغاز می‌شود، تبیین کرد: سازمان برنامه و بودجه فعلا 50 میلیارد تومان برای ساخت این واحدها تخصیص داده که با همین اعتبار کار را شروع و قطعا به تدریج مابقی اعتبار طرح پرداخت خواهد شد.
آسمانی‌مقدم با اعلام اینکه برای عملیاتی شدن این طرح (ساخت 10 هزار واحد مسکونی در استان) سازمان برنامه و بودجه 500 میلیارد تومان باید پرداخت کند، اضافه کرد: برای دریافت کامل اعتبارات و ساخت مسکن محرومین نیاز به تعاون و همکاری دهیاری‌ها و شوراها است.
وی با اشاره به وجود 88 هزار و 835 هزار واحد روستایی در سطح استان خراسان‌جنوبی تأکید کرد: از این میزان 39 هزار و 500 واحد مقاوم‌سازی شده اما 49 هزار و 335 واحد غیرمقاوم و فاقد استحکام هستند.

بانک‌ها مردم را اذیت نکنند!
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به قول سازمان برنامه و بودجه کشور برای تأمین کمک های بلاعوض برای ساخت واحدهای مسکونی محرومین استان، گفت: طی جلسه‌ای با بانک‌ها، قرار است بانک‌ها نیز با همکاری خود ضامن زنجیره‌ای را قبول و در پرداخت تسهیلات مردم را اذیت نکنند.
آسمانی‌مقدم با تأکید بر اینکه در صدور پروانه‌ها صرفاً هزینه‌های قانونی منظور و از سایر هزینه‌ها معاف شوند، مطرح کرد: همچنین در صورت امکان پرداخت هزینه صدور پروانه به صورت اقساطی از متقاضیان این طرح اخذ شود.
وی با یادآوری اینکه ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومین تنها در بافت فرسوده اجرایی نمی‌شود و می‌توان این طرح را در هر نقطه‌ای و در محدوده طرح هادی اجرا کرد، بیان داشت: پیمانکاران ساخت مسکن در روستاها، حتما نباید از پیمانکاران بنیاد مسکن باشند لذا دهیاران می‌توانند خودشان پیمانکار این طرح باشند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۰۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , بنیاد مسکن