شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳
رئیس اداره ورزش و جوانان خوسف:

کمبود زیرساخت‌ها مانع توسعه ورزش خوسف نمی‌شود

رئیس اداره ورزش و جوانان خوسف گفت: شهرستان خوسف در بحث زیرساخت‌های ورزشی نسبت به میانگین کشوری و استانی جز شهرستان‌‌های کمتر برخوردار است.
کمبود زیرساخت‌ها مانع توسعه ورزش خوسف نمی‌شود
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، فاطمه چهکندی‌نژاد اظهارکرد: برای رفع مشکلات زیرساختی ورزشی شهرستان اقدامات بسیار خوبی شروع شده است.
وی ادامه داد: ساخت استخر سرپوشیده، احداث چندین زمین چمن مصنوعی، تجهیز خانه‌های ورزش روستایی و... نمونه‌هایی از اقامات صورت گرفته است.
رئیس اداره ورزش و جوانان خوسف افزود: تنها استخر سرپوشیده شهر خوسف با پیگیری‌های انجام شده و قول مساعد بنیاد علوی تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
چهکندی‌نژاد اظهارکرد: پروژه استخر سرپوشیده شهر خوسف، 8 میلیارد و 500 میلیون ریال در سال گذشته اعتبار مصوب برای احداث داشته و از این اعتبار 6 میلیارد و 970میلیون اعتبار تخصیص داده شده است.
وی ادامه داد: در شهرستان خوسف بیش از 200 روستا و آبادی دارای سکنه تنها در پنج روستا سالن ورزشی به بهره‌برداری رسیده است و با توجه به پراکندگی‌های شدید شهرستان بسیاری از روستاها تا نزدیک‌ترین سالن ورزشی بیش از صد کیلومتر فاصله دارند.
رئیس اداره ورزش و جوانان خوسف بیان کرد: گود زورخانه شهر خوسف 4 هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب برای احداث داشته که از این میزان 880 میلیون ریال تخصیص داده شده و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.
چهکندی‌نژاد تصریح کرد: از محل تفاهم‌نامه همکاری مشترک اداره‌کل ورزش و جوانان استان و بنیاد علوی، احداث چندین زمین جمن مصنوعی در دست اقدام است و امیدواریم تا پایان سال دو زمین چمن مصنوعی در شهر خوسف و روستای نصرآباد به بهره‌برداری برسد.
وی ادامه داد: ابتدای امسال توسط آموزش و پرورش یک زمین چمن مصنوعی به بهره‌برداری رسید و مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای ساخت دومین زمین چمن در شهر خوسف از محل تفاهم‌نامه همکاری مشترک اداره ورزش و جوانان و بنیاد علوی تخصیص داده شده است که امیدوارم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.
رئیس اداره ورزش و جوانان خوسف از برگزاری جلسات تخصصی با هیات‌های ورزشی خبر داد و افزود: شرکت در المپیاد استعدادهای برتر، برگزاری دوره‌های اوقات فراغت در ایام تابستان، اجرای برنامه‌های ورزشی براساس تقویم اجرایی در سال 98، توجه ویژه به امر بیمه ورزشی و افزایش آمار بیمه شدگان، تشکیل کمیته ‌ های همگانی، آموزش و پرورش و توجه ویژه به توسعه ورزش بانوان، از اولویت‌های این اداره در سال جاری است که در جلسات تخصصی با هیات‌های ورزشی، این موضوعات به صورت جد پیگیری خواهد شد.
چهکندی‌نژاد ادامه داد: در ایام ماه مبارک رمضان مسابقات ورزشی در رشته‌های والیبال، فوتسال، مینی گلف، کاراته، فوتبال دستی، دارت، ورزش‌های بومی و محلی و تیراندازی با حضور پرشور مردم برگزار شد.
وی اظهار کرد: در اقصی نقاط شهرستان استعدادهای بالقوه ورزشی وجود دارد که در راستای شکوفایی این استعدادها طرح استعدادپروری "هر روستا یک رشته ورزشی" در شهرستان اجرا شده است.
رئیس اداره ورزش و جوانان خوسف چشم‌انداز ورزش در شهرستان را بسیار خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: طی چند سال آینده اقدامات خوبی در خصوص توسعه ورزش در شهرستان خوسف انجام خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۰۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , خوسف