دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۹
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

باید در گام دوم به آرمان‌های انقلاب اسلامی نزدیک شویم

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت:باید در گام دوم به آرمان‌های انقلاب اسلامی نزدیک شویم و برای وصول به آرمان‌های انقلاب باید سیستم اجرایی تغییر کند، به گونه ای که دولتمردان، قانون اساسی را بر اساس عدل پیاده کنند و مردم نیز انقلاب را به افراد شایسته و استاندارد واگذار نمایند.
باید در گام دوم به آرمان‌های انقلاب اسلامی نزدیک شویم
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند عصر امروز در مراسم دیدار با فعالان فضای مجازی استان، اظهار داشت:جلسه‌ای که درآن حضورداریم، یک جلسه برنامه‌ریزی است و قطعا تجمع خواص است اما این نکته باید درنظر گرفته شود که این جلسه را نباید به جمعیت خلاصه کرد و باید در هر فرصتی مطالب مربوط به فضای مجازی برای جوانان حاضر در جمع که تشنه حقیقت هستند، تبیین شود و این خود، تکلیفی است به گردن ما که اگر ممکن نبود خداوند آن را تکلیف قرار نمی‌داد.
وی با بیان اینکه فضای مجازی یک فضای تعیین‌کننده است که اگر از آن سوءاستفاده شود، جنبه‌های انحرافی آن نیز نمایان می‌شود و باید آن را سرشار از استفاده‌های نیک گرداند، افزود:گام اول و دوم انقلاب که باید در این فضا تبیبن شود و توصیفی از یک حرکت جهادی و خستگی‌ناپذیر در برابر دشمن باشد، یک حرکت جهادی را می‌طلبد.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی ادامه داد:روزی که انقلاب اسلامی به وجود آمد، دنیا به دو نیمکره شرقی و غربی تقسیم شد و کارشناسان غربی بر این گمان بودند که اسلام آخرین نفس‌هایش را می‌کشد که به طرز ناباورانه‌ای خداوند متعال قدرتش را به همه نشان داد و در نتیجه، این انقلاب حاصل شد. صحنه‌ای که این انقلاب در آن به وجود آمد، صحنه‌ای بود که آنان انتظار و اقتضایش را نداشتند اما به وقوع پیوست و دشمن در ۱۳ و ۲۲ بهمن ماه سال ۹۷ تمام تلاش خود را کرد، اما نه تنها نتوانست به آنچه که می‌خواست برسد بلکه نتیجه عکس نیز گرفت.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه حکومت اسلامی بر اساس سیستم اسلامی و نه پادشاهی به وجود آمده است، تصریح کرد:امام خمینی(ره) در پاسخ به نامه ای که تعدادی از علما و مردم برای ایشان نوشته بودند و خواستار دریافت دیکته‌ای ازسوی امام(ره) بودند تا مردم به آن عمل کنند، فرمودند که این راهش نیست و این انقلاب اگر قرار است که دنیا را برای یک جهان منطقی آماده کند، نباید حالت دیکته‌ای داشته باشد و باید آن را از طریق آزمون و خطا به دست آورد. این مردم هستند که براساس باور، ایمان و قانون اساسی خود، انقلاب را تعیین می‌کنند.
امام جمعه بیرجند در ادامه خاطر نشان کرد:۴۰ سال اول انقلاب، همان ۴۰ سال تثبیت نظام و به دنبال آن ناباوری‌های جهان اسلام است که باید به این باور برسند که اسلام نیز تثبیت شده است و بعد از تثبیت، در گام دوم انقلاب، مردم باید به سمت آرمان های انقلاب هدایت شوند.
وی با اشاره به اینکه جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، جهان علت و معلول است، اظهار داشت:برای اینکه در این جهان تشخیص و تمییز را شفاف کنیم، باید صحنه گذشته انقلاب را به صورت‌های مختلف برای مردم تبیین کنیم و یک میدان مقایسه نیز برای آنان تشکیل دهیم تا به پاسخ این پرسش که "چه بوده ایم و چه شده ایم " برسند که البته برخی افراد وقتی به پاسخ "چه شده ایم" فکر می‌کنند، بر روی چیزی تمرکز می کنند که در صحنه اجرایی با آن مواجه هستیم در صورتی که این، همه چیز نیست چون آنچه که از صحنه های اجرایی به دست می‌آید نشان از این است که جاهایی که خراب است، ربطی به این انقلاب نداشته و مربوط به سلطه بیگانگان است؛ طوری که اگر دشمن را از در بیرون کردیم، از پنجره وارد شده و تمام این خرابی های موجود مربوط به سیستم‌های گذشته است.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی ادامه داد:آنچه که امروزه استکبار جهانی، چه در سطح جهان از طریق ایجاد ظلم و ستم، ویرانی شهرها و کشورها و نیز بروز بیماری ها و مرگ و میر و چه در سطح داخلی و ایجاد مشکلات روزمره به وجود آورده است، نتیجه تلخی برای مردم دارد که البته این موضوع، یک بازتاب خیلی شیرین را نیز به دنبال دارد و آن، این است که مردم ایران بعد از ۴۰ سال ایستادگی، این فرصت را یافته اند که آرمان‌های خود را برای جهانیان و از جمله غرب نشینان که از دولت خود بیزاری می‌جویند، تبیین کنند.
اما جمعه بیرجند افزود:ظلمی که دشمن به مردم می کند، بهترین زمینه برای حرکت به سوی عدل است و این بهترین شرایطی است که ما در آن قرار گرفته ایم.امروزه شاهدهستیم که جمعیت کثیر مردم، چه در حمایت از مردم فلسطین و چه در زمینه اعتراض از سیستم های اروپایی، عدالت را فریاد می زنند.
وی با بیان اینکه فضای مجازی با حضور جوانان باکارایی بالا، متخصص و پرنشاط، بهترین فرصت برای تبیین آرمان‌های انقلاب و بیدار کردن مردم است، تصریح کرد:هر چه که مردم آزمون و خطا کردند، دیگر بس است و بهتر است که دیگر به وعده های دشمن توجه نکنند و چشمانشان را به روی حقایق بگشایند و در انتخاب های خود به افراد شناس و یا افرادی که انسان های انقلابی، خیرخواه و صالح از آنان طرفداری می کنند، رأی بدهند.
نماینده ولی فقیه در استان گفت:برای وصول به آرمان های انقلاب باید سیستم اجرایی تغییر کند، به گونه ای که دولتمردان، قانون اساسی را بر اساس عدل پیاده کنند و مردم نیز انقلاب را به افراد شایسته و استاندارد واگذار نمایند.
حجت الاسلام عبادی تکلیف تمدن اسلام را تربیت افراد جامعه اسلامی دانست و نیز افزود:انسان، مهمترین امانت خداوند متعال در روی زمین است و همانطور که مهم ترین وظیفه پدر و مادر در خانه تربیت درست فرزندانشان است پس مهمترین تکلیف اسلام نیز تربیت افراد جامعه است به گونه ای که اگر تمدن اسلام به سمت معنای حقیقی خود پیش برود، بهترین زمان و تمدن برای ظهور حق و منجی بشریت است.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۲۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیانیه گام دوم انقلاب , فضای مجازی