دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۷
مسئول مرکز سازمان فضای مجازی سراج خراسان جنوبی:

وابستگی و همبستگی میان فعالان فضای مجازی، لازمه حضور پررنگ آنان در شبکه‌های اجتماعی است

مسئول مرکز سازمان فضای مجازی سراج خراسان جنوبی گفت: لازمه حضور پررنگ در فضای مجازی وابستگی و همبستگی میان فعالان فضای مجازی است که باید در شبکه های اجتماعی جدی‌تر گرفته شود.
وابستگی و همبستگی میان فعالان فضای مجازی، لازمه حضور پررنگ آنان در شبکه‌های اجتماعی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، سعید امینی‌نسب، جانشین مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج خراسان‌جنوبی در دیدار فعالان فضای مجازی با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: سازمان فضای مجازی سراج به عنوان تنها متولی شناسایی فعالان فضای مجازی از سال 1394 شروع به کار کرده است. در این زمینه در ابتدا در بحث راهنمایان سواد فضای مجازی 3 هزار نفر را در دوره مقدماتی آموزش داده و خروجی خوبی گرفتیم.
وی افزود: در سال 97 با کانون‌های مساجد تفاهم‌نامه‌ای امضا شد که طی 2سال این راهنمایان در 600 کانون مسجد حضور یافتند.
امینی‌نسب ادامه داد: اکنون یک هزار نفر فعال فضای مجازی در استان داریم که در حوزه تربیت فعال فضای مجازی نقش‌آفرینی می‌کنند.
وی ادامه داد: در کانون شهید آوینی کارگروه‌های تولید، پژوهش، نهضت سخنرانی و سواد فضای مجازی را نیز تاکنون داشته‌ایم.

سعید کسرایی‌نیا، مسئول مرکز سازمان فضای مجازی سراج خراسان جنوبی در ادامه، ضمن تشکر از فعالی سازمان فضای مجازی سراج گفت: دوستانم در جبهه انقلاب به صورت روزانه تلاش کرده و روزانه بیش از 30 محتوا تولید می‌کنند که این تولیدات روزانه بیش از 30 اثر می‌باشد.
وی ادامه داد: دغدغه همه این عزیزان سواد فضای مجازی و دغدغه‌های اجتماعی است که خوشبختانه فضای مجازی در استان بعد از 13 سال هم‌اکنون در بهترین حالت ممکن قراردارد.
وی تصریح کرد: فضای مجازی سراج خراسان‌جنوبی در ایام ماه مبارک رمضان در بحث اطلاع‌رسانی ایتام و محسنین در شب 19ام رمضان 20درصد، در شب 21ام رمضان بیش از 40درصد و در شب 23ام رمضان بیش از 70درصد نسبت به سال قبل رشد داشته‌است که این بیانگر اثرگذار بودن فضای مجازی است.
کسرایی‌نیا بیان کرد: امروزه فضای مجازی نباید فضای ورود باشد بلکه باید تمدن‌ساز، جامعه‌ساز، و هدفمند باشد.
عملیات‌های کنونی با گیردادن به یک موضوع و عملیات ریز زدن و خروجی گرفتن نمی‌تواند زیاد پیشرفت کند.
مسئول مرکز سازمان فضای مجازی سراج خراسان جنوبی بیان کرد: در برنامه 5ساله سازمان سراج موضوعات مختلفی از جمله مبحث کاهش آسیب‌های اجتماعی و 5 فضیلت اخلاقی بیان شده‌است که در دادگستری امثال آن را زیاد مشاهده می‌کنیم.
وی افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب، رهبر معظم انقلاب اینگونه می‌فرمایند که "امروزه جهاد جوانان در شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن است". امروزه اگر می‌خواهیم به این سخن عمل کنیم باید در بستر فضای مجازی حضور پررنگ و موثری داشته باشیم.
وی ادامه داد: لازمه حضور پررنگ در فضای مجازی وابستگی و همبستگی میان فعالان فضای مجازی است که باید در شبکه های اجتماعی جدی‌تر گرفته شود.
کسرایی‌نیا بیان کرد: برنامه 5 ساله سازمان فضای مجازی سراج در بردارنده راهبردهای محتوایی، عملیاتی و زیرساختی است که در قالب 13 بخش و سرفصل ارائه خواهدشد.
وی در پایان گفت: امیدواریم این سندی باشد تا بتوانیم فعالان فضای مجازی و دیگر مجموعه‌های فضای مجازی را به صورت انقلابی پای کار بیاوریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۳۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فضای مجازی , سازمان فضای مجازی سراج