دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خبرداد:

ابلاغ سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی ایمیدرو در سفر وزیر صنعت به خراسان جنوبی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: سه طرح با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان توسط ایمیدرو در سفر وزیرصنعت،معدن وتجارت به استان ابلاغ می شود.
ابلاغ سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی ایمیدرو در سفر وزیر صنعت به خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، داوود شهرکی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی اظهار داشت: در جلسه اخیر با حضور معاونان وزارت صمت مواردی به تصویب رسید که 15 مصوبه تصویب و مقرر شد اجرای حداقل سه طرح با سرمایه گذاری 700 میلیارد تومان توسط ایمیدرو در سفر وزیر ابلاغ شود.
وی تامین منابع مالی فولاد قاین برای تعیین تکلیف را یکی از این سه طرح دانست و بیان کرد: در حوزه ایمیدرو مانعی در مسیر تامین منابع مالی نخواهیم داشت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه آنچه برای استان مشخص است تامین اعتبار پروژه است، گفت:
تخصیص ارز مورد نیاز کویرتایر از دیگر این طرح‌ها است.
شهرکی افزود: 18 میلیون یورو از محل تسهیلات ارزی برای این کار مصوب شود که اگر این پروژه هم تکمیل شود شاهد طرح توسعه آن خواهیم بود.
وی بیان کرد: همچنین مقرر شده که برای رفع مشکل صادرات واحدهای خوراک طیور سازمان حمایت جلسه ای تشکیل دهد که چگونگی برگشت مابه تفاوت ارز مشخص شود و بتوانند به صادرات خود ادامه دهند.
شهرکی با اشاره به بیمه قالی بافان نیز گفت: مقرر است بیمه قالی بافان دو تا سه برابر شود که در حال حاضر 4 هزار نفر زیر پوشش بیمه هستند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تاکید کرد: همچنین باید کارگروهی تشکیل شود و طرح‌های قابل اجرا در استان و شهرستان ها شناسایی و راهکارهای تامین منابع مالی آن تعریف شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۳۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سرمایه‌گذاری , صنعت