دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی:

آغاز ساخت ۳۴ واحد مسکونی سیل‌زده در خراسان‌جنوبی/ اجازه تعرض به حریم رودخانه‌ را نمی‌دهیم

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: تاکنون عملیات اجرایی ۳۴ واحد مسکونی در مناطق مختلف سیل‌زده استان آغاز شده است که برخی در مرحله فنداسیون، اسکلت و تعدادی نیز در مرحله سفت‌کاری هستند.
آغاز ساخت ۳۴ واحد مسکونی سیل‌زده در خراسان‌جنوبی/ اجازه تعرض به حریم رودخانه‌ را نمی‌دهیم
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سید کمال‌الدین میرجعفریان صبح امروز در کارگروه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خراسان‌جنوبی اظهار داشت: در جریان سیل اواخر سال گذشته و اوایل امسال در مجموع 260 واحد مسکونی استان تخریب و دچار خسارت شدید شده است که از این تعداد احداث ۱۵۰ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابلاغ شده است.
وی افزود: در مرحله اول واحدهایی که 100 درصد تخریب شده‌اند، بازسازی و سپس بازسازی واحدهای در معرض خطر آغاز می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی تأکید کرد: از شهروندان انتظار داریم تا در زمینه آواربرداری، تشکیل پرونده و احداث واحدهای مسکونی خود نهایت همکاری را داشته باشند تا دستگاه‌های اجرایی بتوانند بهتر روند اجرا را تسریع بخشند.
میرجعفریان اضافه کرد: تاکنون فرمانداران، جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد از قنواتی که بر اثر سیل آسیب دیده بود را مرمت کرده و هم‌اکنون آب در این قنوات جاری است و تا حدود 2 ماه آینده سایر قنواتی که دچار آسیب شده‌اند نیز بر اساس اولویت بازسازی و مرمت خواهند شد.
وی علاوه بر این به خسارت سیل به باغات و مزارع کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: از طریق سامانه سجاد تمام این خسارات برآورد شده و برای این موضوع نیز اعتبارات ملی جذب خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی خطاب به مسؤولان دستگاه‌ها و فرمانداران هم تأکید کرد: باید فرمانداران و مسؤولان به‌صورت جدی پیگیر مسائل و خسارات سیل و مردم باشند و توسط دستگاه‌های متولی مسائل بهداشتی مناطق سیل‌زده استان نیز به‌صورت مرتب رصد شود.
میرجعفریان با اشاره به احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان استان گفت: سهمیه احداث مسکن در شهرستان به‌صورت شناور است و فرمانداران تلاش کنند با کار جهادی سهمیه بیشتری را جذب کنند.
وی با تأکید بر اینکه باید آبرسانی سیار به‌موقع و در حد نیاز مردم انجام شود تا آنان در فصل گرما برای تأمین آب خود دغدغه‌ای نداشته باشند، اظهار کرد: باید منابع ملی برای آبرسانی سیار به روستاهای استان جذب شود و ما هم در این زمینه آب و فاضلاب روستایی را کمک خواهیم کرد.
وی با اشاره به وسعت استان و هزینه‌های بالای خدمات‌رسانی به مردم گفت: این موضوع سبب افزایش هزینه‌ها در استان می‌شود که باید برای حل آن اعتبارات ملی در نظر گرفته شود.
میرجعفریان با بیان اینکه رفع تعرضات و تصرفات بستر رودخانه‌های استان از سوی دستگاه‌های متولی جدی گرفته شود، اضافه کرد: نباید اجازه دهیم که حریم رودخانه‌های استان ساخت‌وساز انجام شود و از سویی هم فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از آتش‌سوزی مراتع و باغات آمادگی داشته باشند و در این خصوص گشت‌های دستگاه‌های متولی در مناطق مختلف افزایش یابد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سیل , خراسان جنوبی