دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان‌جنوبی خبرداد:

اطعام 92هزار نفر در طرح "ضیافت الهی"

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان‌جنوبی از اطعام 92هزار نفر در طرح "ضیافت الهی" در سطح استان خبرداد.
اطعام 92هزار نفر در طرح "ضیافت الهی"
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، حجت‌الاسلام والمسلمین پرویز بخشی‌پور، مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان‌جنوبی، صبح امروز در نشست خبری طرح ضیافت الهی سازمان اوقاف را متولی بسیاری از بقاع متبرکه ذکرکرد و گفت: در ماه مبارک رمضان در ۴۵ بقعه استان، مراسمات معنوی و قرآنی برگزارشد و ۴۷ مبلغ جهت اجرای برنامه‌های معنوی در این بقاع، از شهرستان‌های مشهد و قم و همچنین مبلغین بومی استان دعوت شدند.
وی از برگزاری مراسم لیالی قدر در ۳۸ بقعه استان خبر داد و افزود:در خصوص اطعام زائرین بقاع متبرکه در ماه مبارک رمضان، در سال گذشته پذیرای ۸۱ هزار نفر و امسال نیز پذیرای ۹۲ هزار نفر در وعده سحر و افطار بودیم. هزینه‌ اطعام این ۹۲ هزار نفر، صرفا از سوی اوقاف نبوده و مقداری از این هزینه برای حدود ۴۷هزار نفر را خیرین تقبل کرده‌اند.
مدیرکل اوقاف استان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند"، تصریح کرد:فضای بقاع، فضایی معنوی است و باید برنامه‌های متمرکز در آن داشته باشیم تا واقفین و خیرین به سمت بقاع بیایند.
حجت الاسلام بخشی‌پور از درآمد-هزینه بودن بقاع خبر داد و گفت:هر چه که برای بقاع هزینه می‌شود، از محل درآمد بقاع تقبل می‌شود و بودجه دیگری به آن تعلق نمی‌گیرد.
وی از اطعام ۱۳ هزار و ۱۳۵ در وعده سحر و ۷۹ هزار نفر در وعده افطار ماه مبارک رمضان خبرداد و گفت: تعداد کل زائران شرکت کننده در برگزاری مراسمات معنوی در بقاع متبرکه استان، ۶۱ هزار و ۶۳۰ نفر بوده‌است.
مدیرکل اوقاف استان در خصوص برنامه‌های اجرایی بقاع متبرکه در ماه مبارک رمضان گفت:در ۳۴ بقعه استان، کرسی‌های ترتیل به جمعیت ۷۶ هزار و ۵۰۰ نفر، در ۱۴ بقعه استان، کرسی محفل انس با قرآن و در ۲۳ بقعه نیز برگزاری مراسم عید سعید فطر را داشتیم و از ۳ مفسر کشوری برای تفسیر تخصصی قرآن به مدت ۲۶۷ جلسه دعوت بعمل آمد که در شهرستان‌های بیرجند، بشرویه و فرودس حضوریافتند.
حجت الاسلام بخشی‌پور افزود:در ۱۶ بقعه متبرکه مراسم"خدیجه مادر است"، در ۲۶ بقعه جشن ولادت کریم اهل بیت(ع) و در ۴ بقعه نمایشگاه فرهنگی برگزارشد. در برخی از بقاع نیز خیمه‌های معرفتی با موضوعات مختلف برپا شد.
وی در پایان نیز از تعداد ۱۲ وقف جدید که از ابتدای سال در سامانه ثبت شده است، خبرداد.

انتهای پیام/۴
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۳۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اطعام , اوقاف