سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۴
رئیس سمپوزیوم بین‌المللی قنات بلده فردوس خبرداد:

جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای قنوات کشور

رئیس سمپوزیوم بین‌المللی قنات بلده فردوس از پیگیری جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای قنوات کشور خبرداد.
جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای قنوات کشور
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، مهدی اسلام‌پناه، رئیس اولین سمپوزیوم بین‌المللی قنات بلده فردوس، در جمع خبرنگاران استان اظهارداشت:قنات بلده فردوس و قنوات دیگر خراسان‌جنوبی و استان‌های همجوار در رابطه با علم آب شناسی، مجموعه‌ای از رشته‌ها را تعریف کرده و دبیرخانه قنوات را تشکیل داده‌ایم و به دنبال ایجاد مباحث علمی برای احیای قنوات هستیم. همچنین در کنار احیاء، سعی داریم که آثار منطقه را نیز شناسایی کنیم.
وی با بیان اینکه به دنبال تجاری نمودن قنات های کشور هستیم، تصریح کرد:از بیش از ۴۰درصد گردشگران دنیا، برای بازدید از قنوات کشور دعوت شده و به دنبال آن هستیم که اکوسیستمی خلق کنیم که مبتنی بر عملکردهای گذشته نباشد و سعی داریم که نتایج این سمپوزیوم را در محل های مختلف پیاده کنیم و همچنین به دنبال ورود سرمایه‌گذاران خارجی در مورد قنوات کشور هستیم.
اسلام‌پناه، سرمایه گذاری خارجی را به معنای جذب سرمایه گذاران خصوصی دانست و افزود:برای جذب سرمایه‌گذاران، باید کشش پذیری اقتصادی را بالا ببریم تا سرمایه گذاران داخلی و خارجی احساس امنیت کرده و زیرساخت های منطقه نیز مورد توجه قرارگیرد.
حسین ابراهیمی، دبیر سمپوزیوم بین المللی قنات بلده فردوس، در رابطه با محورهای این همایش گفت:برای این همایش بزرگ، سه محور اساسی درنظر گرفته شده است که بر اساس مطالعات نسبتا طولانی بر روی وضعیت ورود آب به استان، به دست آمده و اولین محور این همایش مبنی بر گردشگری و دومین محور آن مبنی بر مشکلات منطقه و قنوات و در نهایت آخرین محور همایش هم مبنی بر آینده قنات است.
وی ادامه داد:در انتهای این همایش به دنبال آن هستیم که مردم و کارشناسان، بر روی مشکلات منطقه از قبیل؛ مصرف و کارایی مصرف آب قنات تمرکز کرده و در نهایت به ایده‌ای برسند که از طریق آن بتوان از آب قنوات بهترین بهره برداری را نمود.
ابراهیمی از ارسال ۸۲ مقاله در خصوص قنوات خبرداد و افزود:از تعداد کل این مقالات ۲۵ مقاله، درمورد سه محور اصلی همایش بوده که ۱۵ مقاله از آن درباره ترویج قنات بوده است و از بین ۸۲ مقاله فقط ۱۷ مورد آن پذیرفته نشده و ۵۲ مورد آن نیز در قالب پوستر برای چاپ طراحی شده و در انتخاب مقالات به کارایی آن توجه کرده ایم.
دبیر سمپوزیوم قنات بلده در خصوص بین المللی بودن این سمپوزیوم اظهار داشت:این مبحث سه بخش دارد که بخش اول آن درمورد ثبت جهانی آن، بخش دوم در رابطه با جذب گردشگران خارجی و کارکردن یونسکو بر روی این آثار و بخش سوم آن نیز مربوط به ارائه مقالات از داخل کشور و همچنین کشورهای اتریش، مجارستان و افغانستان بوده است و حدود ۴۲ مقاله از داخل استان دریافت شده‌است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۴۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , قنات بلده فردوس , جهاد کشاورزی