چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی خبرداد:

اجرای 2 هزار طرح صنایع دستی برای مددجویان کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: تاکنون با هدف توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت، دو هزار طرح صنایع دستی برای مددجویان تحت حمایت خراسان جنوبی اجرا شده است.
اجرای 2 هزار طرح صنایع دستی برای مددجویان کمیته امداد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، سیدرضا حسینی اظهار کرد: صنایع‌دستی به عنوان ظرفیتی گسترده و دارای قابلیت آموزش و توسعه، با اندک سرمایه نقش مهمی در کمک و ایجاد اشتغال پایدار به ویژه در مناطق روستایی دارد.
وی افزود: صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی بخش ارزشمندی از میراث فرهنگی گذشتگان ما هستند و در شرایط فعلی جامعه که مسئله بیکاری و ایجاد اشتغال مهم‌ترین دغدغه مسئولان به‌حساب می‌آید، می‌تواند نقش مؤثری در اشتغال و توسعه فرهنگی، هنری، اقتصادی و صنعتی داشته باشد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با اشاره به خشک‌سالی‌های چندین ساله در استان و مهاجرت روستائیان به شهر و کاهش سطح درآمد خانوارها، تصریح کرد: رونق صنایع‌ دستی با حداقل سرمایه نه ‌تنها موجب اشتغال در روستاها می‌شود، بلکه منبع درآمد مهمی نیز برای خانوارهای روستایی ایجاد می‌کند.
حسینی یادآور شد: صنایع‌ دستی یکی از بهترین ظرفیت‌های استان برای ایجاد اشتغال، افزایش صادرات و تولید ثروت است و می‌تواند به عنوان   عامل مؤثری در افزایش درآمد خانوار محسوب شود.
 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۴۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , صنایع دستی