چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی:

۲۵۰۰ نفر زائر عازم سرزمین وحی می‌شوند/ اهدای هزینه ولیمه حج به سیل‌زدگان

مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی با اشاره به اهدای هزینه ولیمه حج برخی از زائران حج تمتع امسال خراسان‌جنوبی جهت کمک به مردم مناطق سیل‌زده کشور، گفت: زائرین استان بخشی از هزینه‌ی ولیمه خود را که بالغ بر ۴۰ میلیون تومان است به هموطنان سیل‌زده اختصاص داده‌اند.
۲۵۰۰ نفر زائر عازم سرزمین وحی می‌شوند/ اهدای هزینه ولیمه حج به سیل‌زدگان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، ابوالفضل نوفرستی با اعلام اینکه ثبت‌نام از زائران حج تمتع استان از 10 اسفندماه 97 آغاز و به مدت یک هفته ادامه داشت، اظهار داشت: امسال دو هزار و ۵۰۰ زائر به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.
وی با بیان اینکه زائران حج تمتع در قالب 17 کاروان اعزام می‌شوند، بیان داشت: ظرفیت کاروان‌ها 160، 135 و 85 نفره است که دو کاروان زائران به اهل سنت و مابقی زائران اهل تشیع حضور دارند.
مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی از اعزام نخستین کاروان حج تمتع استان به سرزمین وحی در 25 تیرماه خبر داد و افزود: کاروان‌های حج تمتع از ۲۵ تیرماه به مدت ۵ روز از طریق فرودگاه بین‌المللی بیرجند به مدینه منوره مشرف می‌شوند.
نوفرستی با بیان اینکه امسال تمامی کاروان‌های اعزامی حج 98 مدینه اول هستند و پس از آن به مکه مکرمه مشرف خواهند شد، تبیین کرد: ۵۳ درصد زائران خراسان‌جنوبی را مردان و 47 درصد را زنان تشکیل می‌دهند.
وی میانگین سن زائران را 60 سال اعلام کرد و گفت: سفر حج تمتع، خاص و ویژه است و زائران باید از آمادگی جسمانی و روحی مناسبی برخوردار و در این ارتباط پزشکان کاروان‌ها نسبت به سلامت زائران اعلام نظر خواهند کرد.
مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه مسن‌ترین زائر امسال ۹۱ سال و جوان‌ترین زائر ۳۲ سال دارد، تصریح کرد: حدود 10 هزار نفر در استان برای حج تمتع ودیعه‌گذاری کرده و در  صف انتظار اعزام به حج تمتع هستند.
نوفرستی بر ضرورت بهره‌گیری درست از فرصت‌ها توسط زائران تأکید و بیان داشت: سفر حج بسیار زودگذر و بین 28 تا حداکثر 40 روز است لذا باید حجاج از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.
وی با اشاره به اهدای هزینه ولیمه حج برخی از زائران حج تمتع امسال خراسان‌جنوبی جهت کمک به مردم مناطق سیل‌زده کشور، خاطرنشان کرد: امسال در حرکتی مردمی، زائرین استان بخشی از هزینه‌ی ولیمه خود را که بالغ بر ۴۰ میلیون تومان است به هموطنان سیل‌زده اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۵۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , عتبات عالیات , حج , سیل