دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۶
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبرداد:

جمع‌آوری 50 هزار سند مکتوب دفاع مقدس در آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: تا کنون 50 هزار سند مکتوب در خصوص نقش‌آفرینی فرهنگیان و دانش‌آموزان استان در هشت سال دفاع مقدس توسط آموزش و پرورش استان جمع‌آوری شده است.
جمع‌آوری 50 هزار سند مکتوب دفاع مقدس در آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمدعلی واقعی اظهار کرد: اسناد مکتوب دفاع مقدس در عرصه اعزام، کمک‌های آموزش و پرورش، مجتمع‌های آموزشی رزمندگان در ایام دفاع مقدس، ستاد پشتیبانی جنگ آموزش و پرورش خاطرات شهدا، آزادگان، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران دانش‌آموز و فرهنگی و مکاتبات اداری آموزش و پرورش در زمینه دفاع مقدس طبقه‌بندی شده است.
وی با اشاره به اتمام کار جمع‌آوری اسناد مکتوب آموزش و پرورش در 12 شهرستان و منطقه استان، تصریح کرد: آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی نگارش مقاله مربوط به مدخل آموزش و پرورش در کتاب دایرة ‌ا المعارف دفاع مقدس استان را بر عهده دارد که به منظور تدوین آن طرح پژوهشی نقش آموزش و پرورش در دفاع مقدس توسط   فرهنگیان پیشکسوت، اندیشمند، صاحب قلم و صاحب ذوق هنری در حال انجام است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی بیان کرد: پیش‌بینی می ‌ شود تدوین این طرح پژوهشی برای چاپ در دایرة ‌ المعارف دفاع مقدس استان نیمه دوم سال جاری به اتمام رسیده و آماده چاپ شود.
واقعی با بیان اینکه شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران معزز دانش‌آموز و فرهنگی استان حق بزرگی برگردن نظام تعلیم و تربیت خراسان‌جنوبی دارند، تصریح کرد: آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با توجه به رسالت خود و با بسیج تمامی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، در راستای حفظ و انتقال ارزش‌ها و دستاوردهای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ایران در تمامی عرصه‌ها حضور فعال دارد.
وی حفظ، ترویج، تعمیق و اشاعه دستاوردها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را مهم‌ترین رسالت دستگاه تعلیم و تربیت استان دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم که این حرکت بیش از پیش موجب تبلیغ و ترویج مکتب ایثار و شهادت در جامعه به ویژه در بین نسل جوان و آینده‌ساز انقلاب شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۸۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دفاع مقدس , آموزش و پرورش