دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

خراسان جنوبی پزشک فوق تخصص "ناباروری" و "خون و کلیه" ندارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از نبود فوق تخصص ناباروری در استان و فوق تخصص خون و کلیه خبر داد و گفت: متأسفانه محدودیت‌های اعتباری را در کل کشور داریم و برای تکمیل بیمارستان بشرویه نیازمند ۱۲ میلیار تومان اعتبار هستیم.
خراسان جنوبی پزشک فوق تخصص "ناباروری" و "خون و کلیه" ندارد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی دهقانی فیروزآبادی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: یکی از مهمترین پروژه‌های بهداشتی پروژه بیمارستان جدید بشرویه است که تا کنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی با بیان اینکه از سال 96 اعتباری برای این پروژه اختصاص نیافته است افزود: پایان کار ساختمان بیمارستان 8 میلیارد تومان و تجهیز آن نیز 4 میلیارد تومان نیاز دارد که برای تأمین این اعتبار رایزنی‌های لازم با سازمان مدیریت و برنامه و وزارت بهداشت انجام شده است.
رئیس بیمارستان علوم پزشکی بیرجند گفت: متأسفانه محدودیت‌های اعتباری را در کل کشور داریم و چند پروژه شاخص درمانی در خراسان‌جنوبی داریم که به مراحل بسیار خوبی رسیده که یکی از این پروژه‌ها، پروژه بیمارستان خوسف است و علی‌رغم گذشت دو سه ماه از شروع طرح حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
دهقانی‌فیروزآبادی افزود: پروژه اورژانس نهبندان نیز به خوبی ادامه پیدا کرده و بیمارستان دوم شهرستان قائن نیز به زودی پیمانکار آن مشخص و عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
وی اظهار داشت: مجوز احداث بیمارستان دوم طبس اخذ شده و منتظر هستیم فرمانداری طبس سریعتر بخش خصوصی را پای کار بیاورد تا عملیات اجرایی آغاز شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این جلسه اظهار داشت: از جمله نیازمندی‌های شهرستان‌های خراسان‌جنوبی نیروی متخصص رادیولوژی است چون در برخی شهرستان‌های استان تنها یک نیروی متخصص در این زمینه وجود دارد که موجب مراجعات زیاد و صف‌های طولانی می‌شود.
احمدی افزود: یکی از نیازمندی‌های استان فوق تخصص ناباروری است که در این زمینه هم مرکز درمان ناباروری بیرجند و هم کل استان با مشکل رو به رو است.
وی با بیان اینکه در زمینه نیاز به نیروی متخصص و فوق تخصص نیز شهر بیرجند و خراسان جنوبی به فوق تخصص انکولوژی، خون شناسی و کلیه نیازمند است عنوان کرد: 970 پرستار در طرح غربالگری فشار خون با ما همکاری دارند و در هر 14 بیمارستان استان پایگاه غربالگری فشار خون دایر شد تا فشار خون مراجعین مورد سنجش قرار گیرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: هر چند امکانات و تجهیزات پزشکی همواره مورد ارزیابی و بروزرسانی قرار می‌گیرد اما می‌توان گفت از منظر تجهیزات کمبودی که برای مردم بحران و مشکل ایجاد کند، نداریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۹۲۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ناباروری , دانشگاه علوم پزشکی بیرجند