دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۳
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی بیان کرد:

سازمان‌های جهانی بی‌اعتنا به مبارزه با مواد مخدر؛ تحریم به جای کمک

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی گفت: متأسفانه نه‌تنها در خصوص مبارزه با مواد مخدر اقدام عملی از سوی سازمان‌های جهانی انجام نمی‌شود بلکه حتی کشور ایران را از امکانات و تکنولوژی مبارزه با مواد مخدر تحریم کرده‌اند.
سازمان‌های جهانی بی‌اعتنا به مبارزه با مواد مخدر؛ تحریم به جای کمک
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ حسین محمدی ظهر امروز در نشست خبری، با اشاره به بلای خانمان‌سوز اعتیاد، اظهار داشت: مواد مخدر قدرت تفکر، پشتکار، کوشش و سازندگی را از جوامع به ویژه جوانان گرفته و باعث از بین رفتن بنیان اعتقادی خانواده‌ها می‌شود.
وی با اشاره به پنجم تیرماه روز مبازره با مواد مخدر، بیان داشت: متأسفانه نه‌تنها در خصوص مبارزه با مواد مخدر اقدام عملی از سوی سازمان‌های جهانی انجام نمی‌شود بلکه حتی کشور ایران را از امکانات و تکنولوژی در راستای پیشگیری‌های مبارزه با مواد مخدر تحریم کرده‌اند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی از کشف بیش از ۳۸ تن انواع مواد مخدر در خراسان‌جنوبی طی سال گذشته خبر داد و تبیین کرد: همچنین بیش از یک هزار خودرو و پنج هزار و ۶۰۰ نفر قاچاقچی دستگیر شدند.
محمدی از انهدام ۷۴ باند مواد مخدر در سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: در سال جاری نیز تاکنون ۱۹ باند مواد مخدر در استان منهدم شده و تا کنون بیش از ۲۳ مرحله پاک‌سازی نقاط آلوده را به اجرا درآوردیم.
وی از افزایش ۴۱۹ درصدی کشفیات مواد مخدر از خرده‌فروشان شهر بیرجند خبر داد و گفت: تعداد دستگیرشدگان شهرستان بیرجند در سه ماهه نخست سال جاری ۱۵۸ درصد افزایش داشته است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۱ تن انواع مواد مخدر در استان کشف شده که از این مقدار ۹ تن و ۵۰۰ کیلو گرم توسط نیروی انتظامی و مابقی توسط سایر ارگان‌های مقابله‌ای کشف شده، گفت: کشف مواد مخدر در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۹ درصد افزایش داشته است.
محمدی از افزایش دو هزار و 100 درصدی کشفیات مواد مخدر صنعتی نسبت به سال گذشته خبر داد و بیان داشت: بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر متهم مواد مخدر از ابتدای سال جاری دستگیر شدند که نسبت به سال گذشته شش درصد افزایش داشته است.
وی با اعلام اینکه در همین مدت ۳۴۰ دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۷ درصد رشد داشته، بیان داشت:
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی با اشاره به برپایی ۹ نمایشگاه مبارزه با مواد مخدر در سطح استان و بازدید 19 هزار نفر از این نمایشگاه‌ها، بیان داشت: همچنین در سه ماهه نخست امسال ۹۷ نفر به دفتر مشاوره تخصصی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مراجعه داشته‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۹۲۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اعتیاد , مواد مخدر