دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۸
توصیه امام جمعه بیرجند به مسئولان روابط عمومی سپاه؛

تسلط بر واژه‌ها نسخه کلیدی گسترش فرهنگ بسیجی است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امروز کار مسئولان روابط عمومی سپاه، مهم‌ترین کار است، لذا باید بتوانند با تسلط کافی بر همه واژه‌های سیاسی، اقتصادی، مذهبی و دینی آن تفکر ثابت ایمانی، اسلامی، انسانی و فرهنگ بسیجی را گسترش دهند و این نسخه‌ای است که به درد آنان خواهد خورد.
تسلط بر واژه‌ها نسخه کلیدی گسترش فرهنگ بسیجی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی، امروز ۳ تیر، در جمع مسئولان روابط عمومی و اطلاع رسانی نواحی سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: امام خمینی(ره) در تعبیر شهید بهشتی فرمودند: آنچه که من راجع به ایشان متأثر هستم، شهادت ایشان در مقابل او ناچیز است و آن مظلومیت ایشان در این کشور بود.
وی با بیان اینکه شهید بهشتی یک شخص نیست بلکه یک امت و یک تفکر است که اکنون نیز در دنیا مظلوم واقع شده است، خاطر نشان کرد: استکبار جهانی برای تسلط به ناحق بر مردم دنیا صحنه سازی‌هایی انجام می‌دهد و به تعبیر خودشان از همه گزینه‌های روی میز استفاده می‌کنند.
امام جمعه بیرجند تصریح کرد: استکبار جهانی پس از جنگ جهانی دوم، حدود 50 کشور را مورد هجوم خود قرار داده و اوکراین و یمن کشورهای بعدی هستند و اکنون نیز در کشورهای منطقه از عراق گرفته تا فلسطین که مدت 70 سال است زیر چکمه‌های آن‌ها هستند، این برنامه را دنبال می‌کند.
عبادی ادامه داد: با اینکه کار دشمنان حمله، هجوم، آدم کشی و خراب کردن زیرساخت‌های کشورهاست، اما بدتر از آن، سلطه رسانه‌ای و فرهنگی آن‌ها است، به طوری که با کلمات و الفاظ بازی می‌کنند تا مسائل را وارونه جلوه دهند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: نه تنها استکبار جهانی بلکه آن تفکر لیبرال دموکراسی که در داخل کشور وجود دارد مدام از آزادی دم می‌زند، اما در عمل به کدام ملت، آزادی می‌دهند؟ آیا مردم یمن آزادند؟ چرا وبا و گرسنگی را توسعه می‌دهند؟ چرا زیرساخت‌ها را نابود می‌کنند؟ مگر این کشور به کدام کشور حمله کرده است؟
عبادی یادآور شد: ایران یکی از کشورهایی است که می‌خواهد مستقل شود و در 40 سال قبل انقلاب کرد و همه دنیا می‌دانند که 98 درصد مردم طرفدار انقلاب، اسلام و آزادی بودند، قاعدتاً با چنین کشوری نباید جنگی صورت می‌گرفت زیرا ما نه به کشوری حمله کرده و می‌کنیم، اما چرا به این کشور حمله شد؟ چرا منافقین را به جان مردم انداختند و بهترین افراد را به شهادت رساندند؟ آن‌ها از این اقدامات خود به نام آزادی یاد می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه آزادی از نظر استکبار جهانی یعنی اینکه مردم معتاد، شرابخوار و بی ناموس شوند، ادامه داد: دشمنان انقلاب اکنون نیز به اسم آزادی قانون شکنی می‌کنند و توسط افراد معلوم الحالی در داخل حقوق افراد را ضایع می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: صهیونیست جهانی بیش از 70 سال یک کشور را از دریا و خشکی در محاصره قرار داده است و هر روز مردم را تحت یک اسم به شهادت می‌رساند و امروز نیز به اسم معامله قرن مردم را زیر گلوله می‌گیرد.
عبادی گفت: دشمنان اسلام هرجا بدانند و بتوانند، ورود پیدا می‌کنند، فقط آن کاری را انجام نمی‌دهند که نمی‌توانند و از طرفی دیگر افرادی در داخل نیز ملت را از آن‌ها می‌ترسانند و می‌گویند که در برابر هر چه آن‌ها می‌گویند تسلیم شویم، اما اگر رهنمودهای به موقع و مواضع محکم رهبر انقلاب چه در داخل و منطقه نبود معلوم نبود چه می‌کردند.
وی افزود: آن‌ها با بازی کردن با کلمات، اسم بدترین استبداد را که استبداد لیبرال دموکراسی باشد را آزادی و اسم آزادی‌های مشروع که بر اساس دین، اخلاق و عقل است را مخالف آزادی می‌نامند، لذا شما باید این مسائل را به صورت عمیق در جامعه خود باز کنید.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در جامعه بشری همواره جنگ بوده و خواهد بود، اما به شرایط زمان، سلاح‌ها تفاوت داشته است، روزی شمشیر و نیزه و روزی تفنگ‌ها و سلاح‌های شیمیایی و بمب‌های اتمی و هیدروژنی، لذا هر سلاح جدیدی که آمده، یک برگ برنده داشته است، اما امروز مدرن‌ترین و خطرناکترین سلاح که می‌تواند شکست‌ها و پیروزی‌ها را رقم بزند، سلاح واژه‌ها و سیستم‌های تبلیغاتی است.
عبادی با بیان اینکه امروز جای آن سلاح‌های سرد و گرم تاریخ را واژه‌ها گرفته است، افزود: امروز دیگر سلاح اتمی کارآیی ندارد، آن روز یک دیوانه سلاح اتمی را به کار برد و همه تسلیم شدند اما امروز اگر یک دیوانه دست به چنین اقدامی بزند، ده‌ها دیوانه دیگر پاسخ می‌دهند و زمین را نابود می‌سازند که به نفع هیچ فردی نیست.
وی خطاب به مسئولان روابط عمومی سپاه، خاطرنشان کرد: شما باید در یک فرهنگ و لغت بر روی واژه‌هایی که به صورت سیاسی، اقتصادی و... بیان می‌شود، کار کنید و اطلاعات کافی داشته و به مردم نیز منتقل کنید، چراکه اگر مردم نسبت به این مورد مجهز شوند، هیچ گاه شکست نخواهند خورد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۹۲۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سپاه , قوه قضائیه