سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۷
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی:

تبدیل «کوره‌های آجرپزی» به محل «گردشگری» منوط به اجازه مالکین است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی پیرامون تبدیل کوره‌های آجرپزی غیر فعال به محل گردشگری، گفت: مالکان این کوره‌ها باید متقاضی شوند تا بتوانیم این اماکن را به عنوان یک محل گردشگری معرفی کنیم.
تبدیل «کوره‌های آجرپزی» به محل «گردشگری» منوط به اجازه مالکین است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حسن رمضانی در خصوص کوره‌های آجرپزی غیرفعال در سطح استان، گفت: یکی از این کوره‌ها با اجازه مالک به ثبت ملی رسیده است.
وی وجود کوره‌های آجرپزی به‌دلیل دارا بودن ظاهری زیبا بر بدنه کوره‌ها و محوطه آن را مکانی جهت توسعه گردشگری دانست و تصریح کرد: این کوره‌ها دارای مالک شخصی است و میراث فرهنگی نمی‌تواند در این زمینه دخالتی داشته باشد چون متعلق به دولت نیست.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی پیرامون تبدیل کوره‌های آجرپزی غیرفعال به محل گردشگری، تبیین کرد: مالکان این کوره‌ها باید متقاضی شوند تا بتوانیم این اماکن را به عنوان یک محل گردشگری معرفی کنیم.
رمضانی اضافه کرد: علی‌رغم صحبت‌های انجام شده با مالکین، میل و رغبتی جهت معرفی این مکان‌ها به‌عنوان یک مکان گردشگری ندارند بنابراین اگر مالکین رضایت دهند میراث فرهنگی می‌تواند این اماکن را به‌عنوان یک مکان گردشگری مورد استفاده قرار دهد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۹۳۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , میراث فرهنگی , گردشگری