سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۵

دغدغه بیشتر افراد ساکن در مرزهای خراسان جنوبی تامین آب است

فرمانده تیپ مردم پایه سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از برپایی بیمارستان صحرایی در شهرستان زیرکوه خبر داد و گفت: دغدغه بیشتر افراد ساکن در مرز خراسان جنوبی تامین آب است.
دغدغه بیشتر افراد ساکن در مرزهای خراسان جنوبی تامین آب است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرهنگ غلامعلی تناکی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: سال گذشته با احداث بیمارستان صحرایی در منطقه درمیان 35 هزار ویزیت رایگان انجام شد و پیش‌بینی شده است امسال نیز در شهرستان زیرکوه این بیمارستان احداث شود.
وی افزود: امسال برای 28 مسجد ترمیم و تجهیز پیش‌بینی شده که از این تعداد 18 مسجد بیش از 90 درصد پیشرفت داشته و 70 سرویس بهداشتی نیز در مناطق مرزی احداث شده است.
فرمانده تیپ مردم پایه سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: دغدغه بیشتر افراد ساکن در مرز تامین آب است در همین راستا طی سال گذشته هشت سیل بند خاکی در مناطق مرزی درح و لانو احداث شد تا آب به قنات مردم نفوذ کند و وضعیت کشاورزی مردم خوب شود که خوشبختانه این امر تاثیرات بسیار خوبی داشت و سیل بندها تا سه مرتبه آب شد.
تناکی افزود: از سال گذشته تاکنون 12 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان چهار شهر مرزی استان با کمک آستان قدس رضوی و نیروی زمینی سپاه توزیع شده است.
وی با بیان اینکه فعالیت این قرارگاه عملیاتی  بوده و در حوزه امنیتی فعالیت می‌کند اظهار داشت: علاوه بر اجرای امور امنیتی عمده کار قرارگاه محرومیت‌زدایی است و معتقدیم بهترین کاری که می‌توان برای مردم انجام داد محرومیت‌زدایی است.
فرمانده تیپ مردم پایه سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و 500 بسته معیشتی بین مردم نیازمند منطقه توزیع شده است گفت: 15 هزار بسته فرهنگی نیز بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده است.
وی با اشاره به توزیع افطاری بین 35 هزار در مناطق محروم استان عنوان کرد: سال گذشته از سوی دفتر مقام معظم رهبری نیز 140 راس گوسفند عقیقه در مناطق محروم توزیع شده است.
تناکی با بیان اینکه به تازگی تفاهمنامه‌ای بین بهزیستی و نیروی زمینی منعقد شده که بر اساس آن 5 هزار و 225 مسکن برای معلولین در نظر گرفته شده ‌و سهمیه خراسان جنوبی از این باب 250 مسکن ‌است افزود: امسال احداث هشت سیل بند دیگر را در دستور کار داریم که یک سد به صورت صددرصد آماده بهره‌برداری است و امیدواریم تا پایان سال همه آنها به بهره‌برداری کامل برسد.
فرمانده تیپ مردم پایه سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه سال گذشته 420 سری جهیزیه بین زوج‌های جوان توزیع شده است گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال نیز بیشتر از سال گذشته در این راستا گام برداریم چراکه که از ابتدای سال تا کنون 230 سری جهیزیه را به کمک خیرین توزیع کرده‌ایم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۹۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , سپاه