مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان‌جنوبی:

آغاز احداث ۵۰۰۰ واحد مسکونی سهم «کمیته امداد»/ 20 میلیارد تومان واریز شد

5 تير 1398 ساعت 12:00

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان‌جنوبی گفت: ۲۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای ساخت مسکن مددجویان به حساب کمیته امداد خراسان‌جنوبی واریز و در مرحله نخست 600خانوار بدون سرپرست و ایتام در اولویت ساخت مسکن قرار دارند.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، رضا سلم‌آبادی از شناسایی خانوارهای واجد شرایط برای احداث مسکن محرومان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر پنج هزار و 951 خانوار یک نفره و هفت هزار و 202 خانوار دو نفره به بالای تحت پوشش این نهاد دارای مسکن غیر مقاوم و یا فاقد مسکن هستند.
وی با اشاره به ساخت پنج هزار واحد مسکونی ویژه محرومان، بیان داشت: برای مرحله اول ۸۰۰ خانوار نیازمند واحد مسکونی در استان شناسایی شده که با اعتبار اختصاص یافته عملیات ساخت این واحدهای مسکونی آغاز می‌شود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه در مرحله اول مقرر گردید 40 میلیارد تومان را سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بدهد و در مرحله دوم نوبت تأمین اعتبار کمیته امداد است، تصریح کرد: 100 میلیارد تومان اعتبار برای احداث مسکن محرومان در سه استان خراسان‌جنوبی، کرمان، سیستان‌وبلوچستان و چند پروژه دیگر کمیته امداد امام خمینی (ره) ابلاغ شد.
سلم‌آبادی از واریز ۲۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای ساخت مسکن مددجویان به حساب کمیته امداد خراسان‌جنوبی خبر داد و مطرح کرد: این اعتبار از محل تفاهم نامه‌ای که بین سازمان برنامه و بودجه کشور و کمیته امداد اواخر سال گذشته امضا شده بود واریز شده که معادل آن را کمیته امداد نیز اعتبار اختصاص می‌دهد.
وی با بیان اینکه 600خانوار بدون سرپرست و ایتام در استان وجود دارد که در مرحله نخست این خانواده‌ها با سه نفر جمعیت به بالا در اولویت ساخت مسکن قرار دارند، تبیین کرد: تلاش می‌شود این واحدهای مسکونی تا دهه فجر یا هفته احسان و نیکوکاری به بهره‌برداری برسد.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: مساحت در نظر گرفته شده برای این خانه‌ها به طور میانگین 50 متر مربع است بنابراین ممکن است مساحت خانه‌ای 40 متر و خانه‌ای دیگر 70 متر مربع باشد و این مهم نیز براساس نفر عائله است.
سلم‌آبادی با اعلام اینکه واحدهای کمیته امداد رایگان نیست بلکه قسمتی از هزینه ساخت(25 میلیون تومان) توسط سازمان برنامه‌ریزی بودجه تأمین می‌شود، توضیح داد: همچنین بین 10 تا 15 میلیون تومان کمک بلاعوض توسط کمیته امداد و مابقی از طریق تسهیلات تأمین می‌شود.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 22943

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/22943/آغاز-احداث-۵۰۰۰-واحد-مسکونی-سهم-کمیته-امداد-20-میلیارد-تومان-واریز

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir