دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
طی تابستان امسال صورت می‌گیرد؛

برگزاری بیش از 150 کارگاه در کانون پرورش فکری خراسان جنوبی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: در تابستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خراسان جنوبی با بیش از 150 کارگاه و حضور کودکان و نوجوانان علاقه‌مند از ابتدای تیرماه آغاز شده است.
برگزاری بیش از 150 کارگاه در کانون پرورش فکری خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، طاهره حمیدی اظهار کرد: با پایان یافتن فرآیند ثبت‌نام در سطح مراکز فرهنگی هنری کانون استان ویژه اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در فصل تابستان، فعالیت بیش از 150 کارگاه فرهنگی هنری و ادبی و علمی از ابتدای تیرماه آغاز و تا نیمه مردادماه جاری   ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌های ویژه فصل تابستان و اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، فرصت مناسبی برای شناسایی، پرورش و هدایت هدفمند ذوق و استعداد این افراد است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی بیان کرد: کارگاه‌های ویژه فصل تابستان در سطح مراکز کانون در قالب برنامه‌ای فرایند محور با حضور مربیان متخصص برگزار می‌شود و اگر مطابق نیاز و سلیقه کودکان و نوجوانان امروز پیش‌بینی شود در کسب مهارت‌های رفتاری برای بهتر زندگی کردن به آنان کمک می‌کند.
حمیدی با بیان اینکه کارگاه‌های دوره‌ای ویژه کودکان و نوجوانان 4 تا 18 سال در حال برگزاری است، افزود: عناوین کارگاه‌های دوره‌ای در بخش فرهنگی شامل؛ قصه‌گویی، کتاب‌خوانی، کاردستی، نمایش خلاق، هنرهای دستی و ... است.
وی تصریح کرد: در بخش هنری نیز کارگاه‌های نقاشی، سفالگری، عکاسی، خوشنویسی، هنرهای نمایشی و... برگزار می‌شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به دنیای شعر و ادبیات می‌توانند   در کارگاه نوشتن خلاق، شعر، داستان نویسی، خوانش متون تخصصی و دوست‌داران مباحث علمی می ‌توانند در کارگاه‌های رباتیک، نجوم، شطرنج و... شرکت کنند.
حمیدی یادآور شد: حضور مربیان کانون در قالب طرح "پیک امید" ویژه مناطق روستایی و عشایری محروم، اجرای طرح "پویش فصل گرم کتاب" در شهرستان بیرجند و فعالیت پنج کتاب‌خانه سیار روستایی در شهرستان‌های قاین، طبس، بشرویه، نهبندان و زیرکوه از دیگر برنامه‌های ویژه فصل تابستان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به شمار می‌رود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۰۹۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقات فراغت , کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان