دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵
جزئیات زلزله ۵.۷ ریشتری مسجدسلیمان/

۱ کشته و 64 مجروح تلفات زمین‌لرزه

زلزله 5.7 ریشتری امروز در مسجد سلیمان تا کنون 1 کشته و 64 مصدوم برجای گذاشت. طبق اعلام نهادهای امدادی 8 تیم ارزیاب به منطقه اعزام و آماده‌باش به استان خوزستان و استانهای همجوار اعلام شده است.
۱ کشته و 64 مجروح تلفات زمین‌لرزه
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، زمین‌لرزه‌ای به قدرت 5.7 ریشتر،  مسجدسلیمان را به لرزه درآورد. این زلزله در ساعت 11 و 30 دقیقه دقیقه و در عمق  17 کیلومتری زمین رخ داد. نزدیک‌ترین مکان‌ها به کانون زمین‌لرزه مسجدسلیمان با فاصله 19 کیلومتری، قلعه خواجه با فاصله 29 کیلومتری و ایذه با فاصله 37 کیلومتری از مرکز زلزله بودند.

12:10| 4 تیم ارزیاب و یک فروند بالگرد به خوزستان اعزام شده است
مرتضی سلیمی در گفت‌و‌گو با شبکه خبر اظهار کرد: 4 تیم ارزیاب و یک فروند بالگرد به خوزستان اعزام شده است و خسارت‌هایی که تا به حال گزارش شده در حد ریزش دیوار برخی منازل است.
وی تصریح کرد: به استان های چهارمحال و بختیاری و لرستان هم آماده باش داده‌ایم. مردم می‌توانند برای درخواست کمک و یا ارائه گزارش از آمار خسارات و تلفات با شماره 112 تماس بگیرند.

12:22| فرماندار مسجد سلیمان:هنوز خسارات جانی گزارش نشده است
حیدر حجتی‌نیا فرماندار مسجدسلیمان نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار کرد: گزارش‌های مقدماتی از تخریب و خسارت به چند منزل در این شهرستان حکایت دارد.
وی با بیان اینکه هنوز گزارشی مبنی بر خسارات جانی گزارش نشده است، افزود: بیشترین خسارات و خرابی منازل در منطقه گلگیر به وقوع پیوسته است.
فرماندار مسجدسلیمان اضافه کرد: تیم‌های امدادی به مناطق مختلف شهرستان اعزام شده‌اند و کار بازدید از مناطق مختلف نیز در حال انجام است.
به گزارش خبرگزاری فارس، پس از وقوع زمین‌لرزه 5.7 ریشتری در مسجدسلیمان، وقوع دو زمین‌لرزه دیگر با شدت 3.9 و 4 ریشتر نیز در این منطقه گزارش شد.

2:30|مردم آرامش خود را حفظ کنند
کیامرث حاجی‌زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز در گفت‌وگو با شبکه خبر سیما اظهار کرد: هنوز آمار دقیقی از میزان خسارت‌ها اعلام نشده و تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند.
وی افزود: مردم آرامش خود را حفظ کنند تا از این حادثه به سهولت گذر کنیم.
 
13:05| 20 مجروح و 1 زخمی خسارت زلزله تا کنون 
حیدر حجتی‌نیا ظهر امروز در تشریح آخرین خبرهای زلزله شهرستان مسجدسلیمان در گفت‌و‌گو بار خبرنگار فارس اظهار کرد: در پی وقوع چند زلزله امروز در این شهرستان یک پیرمرد به دلیل ترس و اضطراب ناشی از زلزله شدید دچار سکته شد و جان خود را از دست داد.
وی افزود: در پی از زمین لرزه‌ها نیز 20 نفر از اهالی شهرستان دچار آسیب‌دیدگی شده که مراکز درمانی منتقل شدند، طبق گزارشات اعلام شده نیز جراحات آنها سطحی بود و مشکلی حادی در این زمینه برای آنها به وجود نیامد.
فرماندار شهرستان مسجدسلیمان با بیان اینکه در زمینه خسارات به دام خساراتی گزارش نشد بیان کرد: تیم‌های امدادی و کارشناسی بحران شهرستان برای بازدید از میزان خسارات و کمک به اهالی مناطق آسیب دیده به آنجا اعزام شدند.
حجتی‌نیا با اشاره به وارد شدن خسارت به یک جاده روستایی گفت: راه روستای جر یک نیز در پی زمین لرزه‌های امروز مسدود شد و تیم‌های امدادی و راه‌سازی به محل اعزام شده‌اند.
وی با بیان اینکه در زمینه خدمات برق، آب، گاز و تلفن در شهرستان هیچ مشکلی وجود ندارد اضافه کرد: بیش از 50 درصد از منازل مناطق روستایی دچار خسارت شده‌اند.

14:34| 46 مصدوم در زلزله امروز مسجدسلیمان
محمدامین زرگر سرپرست مرکز اورژانس خوزستان دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: در اثر زلزله مسجدسلیمان تاکنون 46 نفر مصدوم شدند که 43 نفر از آن‌ها در مسجدسلیمان و 3 نفر در ایذه هستند.
وی افزود: به دلیل شدت زلزله بیمارستان نفت مسجدسلیمان آسیب دید و در حال تخلیه است.
سرپرست مرکز اورژانس خوزستان عنوان کرد: تاکنون 12 دستگاه آمبولانس و 4 دستگاه اتوبوس آمبولانس به مسجدسلیمان اعزام شد که در صورت نیاز مورد استفاده قرار بگیرد.
 
14:38| مشکلی در شبکه مخابراتی مسجدسلیمان وجود ندارد
عباس عباسی‌زاده ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مسجدسلیمان اظهار کرد: با وجود وقوع زمین لرزه‌های شدید در این شهرستان و تخریب چند منطقه روستایی در گلگیر، شبکه مخابراتی شهرستان هیچ‌گونه آسیبی ندید.
وی افزود: در طول بحران طبیعی به وجود آمده در سطح این شهرستان، شبکه مخابراتی در وضعیت مناسب قرار داشت و هیچ‌گونه قطعی در این زمینه شاهد نبودیم.
رئیس اداره مخابرات مسجدسلیمان با اشاره به وقوع قطعی گسترده برق دراین شهرستان گفت: با این وجود به دلیل تعمیر باتری‌های شبکه موبایل در شهرستان، قطعی در زمینه مخابراتی صورت نگرفت ولی با این وجود نیز بررسی‌های لازم انجام شد.

15:04| زیرساخت‌های شهری در زلزله آسیب ندیدند
شهام سلیمانی شهردار مسجدسلیمان دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مسجدسلیمان، اظهار کرد: در اثر وقوع زلزله امروز در مسجدسلیمان ۶۱ ساختمان بین ۳۰ تا ۵۰ درصد تخریب شدند و دیوارهای حدود ۸۰ ساختمان ترک‌‌هایی پیدا کردند.
وی افزود: در این حادثه یک نفر فوت کرد و مصدومان به صورت سرپایی مداوا شدند و مصدوم با وضعیت وخیم نداریم.
شهردار مسجدسلیمان با اشاره به آسیب ۵ دستگاه خودرو در این زلزله، عنوان کرد: زیرساخت‌های شهری مسجدسلیمان در زلزله امروز آسیب جدی ندیدند اما آب و برق برخی مناطق قطع شد که با تلاش سازمان‌های آب و برق برخی نقاط وصل و بقیه مناطق تا ساعاتی دیگر وصل می‌شود.

15:32| 5 روستای منطقه ارزیابی شد/ راه ارتباطی برخی روستاها بسته است
مرتضی سلیمی رئیس امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور در مصاحبه با شبکه خبر، اظهار کرد: کانون اصلی زمین‌لرزه امروز دهستان گلگیر در مسجدسلیمان بود که تاکنون ۷ پس‌لرزه منطقه را لرزاند که بزرگ‌ترین آن‌ها ۴.۷ ریشتر بود.
وی افزود: تاکنون ۴۵ نفر در این زلزله مصدوم شدند که ۴۲ نفر آن‌ها در مسجدسلیمان و ۳ نفر در ایذه بودند.
رئیس امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور عنوان کرد: شهرستان‌های لالی، اندیکا، شوشتر، ایذه و باغملک در مورد ارزیابی قرار گرفتند و خسارت جانی و مالی از آن‌ها گزارش نشده است.
وی گفت: ۱۵ روستا ارزیابی شدند که در آن‌ها برخی خانه‌ها دچار ترک‌های جزئی و برخی نیز دچار ریزش دیوار شدند.
سلیمی گفت: در ۵ روستای دیگر منطقه که مورد ارزیابی قرار گرفتند ۸ باب منزل بیش از ۵۰ درصد دچار تخریب شدند.
وی افزود: راه دسترسی برخی روستاها نیز در اثر زلزله بسته شده است که بالگردهای هلال‌احمر به منظور ارزیابی و ارسال کمک‌های امدادی در منطقه در حال فعالیت هستند.

16:15| افزایش تعداد مصدومان زلزله مسجدسلیمان به 64 نفر
محمدامین زرگر سرپرست مرکز اورژانس خوزستان دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: در اثر زلزله 5.7 ریشتری صبح امروز در شهرستان مسجدسلیمان تاکنون 64 نفر مصدوم شدند که 60 نفر در مسجدسلیمان، 3 نفر در ایذه و یک نفر در باغملک بود.
سرپرست مرکز اورژانس خوزستان عنوان کرد: مصدومان در سه شهرستان مسجدسلیمان، ایذه و باغملک برای طی مراحل درمانی به بیمارستان‌ اعزام شدند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۱۱۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , زلزله , مسجد سلیمان