پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس:

رشته‌های دانشگاهی خراسان جنوبی افزایش یابد

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس بااشاره به مغفول ماندن بسیاری از رشته های موردنیاز دانشگاهی در استان گفت: خواستاریم بسته‌ای تعریف شود تا در زمینه افزایش رشته‌ها مخالفت نشود.
رشته‌های دانشگاهی خراسان جنوبی افزایش یابد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، فرهاد فلاحتی صبح پنج شنبه در جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و معاونان و نمایندگان دولت به خراسان جنوبی بیان کرد: اگر به ظرفیت های منحصر به فرد استان توجه کنیم هیچ واحد آموزشی تعطیل نمی شود.
وی ادامه داد: مرز مشترک با افغانستان و بازارچه های مرزی فرصتی برای فعال شدن رشته های مدیریت بازرگانی، خدماتی و گردشگری در دانشگاه های بوده که مغفول مانده است.
وی با بیان اینکه همچنین صنایع فولاد و معدن ظرفیت های عظیم مغفول مانده در استان است، گفت: افتتاح کارخانه فولاد نیازمند تخصص در ده ها رشته مرتبط است که هیچکدام از دانشگاه های استان در این زمینه ورود نکرده اند.
فلاحتی با اشاره به محصولات استراتژیک زرشک و زعفران در قاین بیان کرد: در دیگر کشورها از زرشک داروی ضد سرطان تولید می کنند اما در خراسان جنوبی تنها در زمینه شربت زرشک و زرشک پلو استفاده می شود.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید امکانات آموزشی در سطح استان پراکنده شود، افزود: همچنین خواستار فعال شدن کد دانشکده فرهنگیان هستیم تا ضریب امنیت دچار مشکل نشود.
وی بیان کرد: خواستاریم در حوزه های مختلف اعم از کشاورزی برای خراسان جنوبی بسته ای گذاشته شود تا در راستای افزایش رشته های دانشگاهی مخالفتی صورت نگیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۱۴۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , قائن , دانشگاه