پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس:

سیاست‌های انقباضی وزارت علوم در خراسان‌جنوبی آثار مخرب دارد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: سیاست های انقباضی که در وزارت علوم شکل گرفته، در خراسان جنوبی آثار مخرب امنیتی خواهد داشت.
سیاست‌های انقباضی وزارت علوم در خراسان‌جنوبی آثار مخرب دارد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدباقر عبادی صبح پنج شنبه در جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و معاونان و نمایندگان دولت بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان مظلوم ترین دانشگاه موجود در استان است.
وی با بیان اینکه دانشگاه ها مرکز جذب و نگهداشت جمعیت در خراسان جنوبی هستند، افزود: با توجه به خشکسالی های چند ساله روستاهای استان گرفتار مرگ تدریجی هستند و صنعت و کشاورزی نمی تواند مردم را نگه دارد.
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه سیاست های انقباضی که در وزارت علوم شکل گرفته، در خراسان جنوبی آثار مخرب امنیتی خواهد داشت، گفت: این استان نیازمند افزایش دانشجو است تا امنیت مرز تامین شود.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی نگری مشکلی اساسی بوده و نیازمند نگاهی جامع در حوزه آموزش هستیم، افزود: نیاز داریم در راستای توسعه آموزش، در دانشگاه های خراسان جنوبی دانشجوی خارجی جذب کنیم.
وی خواستار توسعه دانشگاه های فنی و حرفه ای استان شد و گفت: مرکز استان از امکاناتی مانند نبود مکان برای پارک علم و فناوری محروم است که دیگر شهرستان ها از همان امکانات برخوردار هستند.
حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه باید در راستای حفظ نخبگان تلاش شود، اظهار کرد: به نخبگان خراسان جنوبی در تهران توجه چندانی نمی شود که این شرایط سیستم معیوب مهاجرت نخبگان را رقم می زند.
وی اظهارکرد: سرانه دانشجو در خراسان جنوبی نباید از سیستان و بلوچستان کمتر باشد که امید است سال آینده وزارت علوم دقت بیشتری در این زمینه لحاظ کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۱۵۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , وزارت علوم , دانشگاه فرهنگیان