پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

خراسان جنوبی نقطه کور امدادرسانی محسوب می‌شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی گفت: این استان در شعاع ۵۰۰ کیلومتری، استان معین ندارد و به نوعی نقطه کور امدادرسانی محسوب می‌شود.
خراسان جنوبی نقطه کور امدادرسانی محسوب می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، محمدرحیم شهریاری روز پنجشنبه در دیدار مشاور عالی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند افزود: هلال احمر از ظرفیت تمامی افراد توانمند، نیروهای امدادی و خیران در خدمت رسانی به مردم بهره برده است.
وی گفت: در جریان سیل اخیر استان (فروردین و اردیبهشت امسال) ۶ هزار نفر به خصوص در شهرستان‌های نهبندان، درمیان، سربیشه و طبس به موقع امدادرسانی شدند.
وی یادآور شد: خدمات نیروهای هلال احمر به ویژه در مناطقی چون درح سربیشه و تپه طاق طبس با ریسک بالا ارایه شد و بدون تلفات مردم از سیل نجات یافتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: فقط یک نفر در سیل روستای شیرگ شهرستان سربیشه بر اثر ریزش دیوار جان باخت.
وی با بیان اینکه در امدادرسانی سیل از استان معین کمک گرفته نشد گفت: چهار هزار امدادگر آموزش دیده در تیم های تخصصی آمادگی لازم را در استان دارند.
شهریاری رسیدگی به آسیب های جاده ای در خراسان جنوبی را از دیگر ماموریت های هلال احمر عنوان کرد و گفت: با توجه به پهناور بودن استان، جاده های دوطرفه و مسافت های طولانی تلفات جاده ای زیاد است که هلال احمر بیشترین بار مقابله‌ای را با این حوادث به عهده دارد.
وی از وجود ۲۲ پایگاه ثابت جاده ای در استان خبر داد و گفت: این پایگاه ها به صورت ۲۴ ساعته آماده باش هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه کمبودهایی در تجهیزات هلال احمر استان وجود دارد افزود: نیاز است گزارش این کمبودها به سطوح بالاتر در کشور برسد که جبران شود.
وی با تاکید بر اینکه تجهیز استان از ضروریات است گفت: حمایت نماینده ولی فقیه در استان همواره مشوقی برای ماموریت های جمعیت هلال احمر است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۱۵۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , امدادرسانی , هلال‌ احمر