پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۸
رئیس دانشگاه بیرجند:

دانشگاه بیرجند نسبت به دانشگاه‌های هم‌تراز اعتبارات کمتری دارد

رئیس دانشگاه بیرجند گفت: با وجود اینکه خراسان جنوبی جزو استان‌های مرزی گروه ج است اما این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های هم تراز خود مانند دانشگاه سیستان و بلوچستان و دانشگاه زابل از اعتبارات کمتری برخوردار است.
دانشگاه بیرجند نسبت به دانشگاه‌های هم‌تراز اعتبارات کمتری دارد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، احمد خامسان روز پنجشنبه در نشست جمع بندی مسائل آموزش عالی خراسان جنوبی در بیرجند افزود: در سال جاری و سال گذشته ۱۷ میلیارد تومان به دلیل طرح توازن از اعتبارات دانشگاه کسر و این موضوع باعث شده است دانشگاه بیرجند از لحاظ اعتبارات مالی در سطح پایین تری از دیگر دانشگاه‌های هم تراز قرار گیرد.
وی اظهار داشت: بومی گزینی یکی از مواردی است که بر جمعیت دانشجویی ما تاثیر منفی گذاشته است.
رئیس دانشگاه بیرجند بر لزوم توجه به دانشگاه های استان های مرزی تاکید کرد و گفت: رویکرد آموزش عالی در خراسان جنوبی فراتر از تولید علم و تربیت نیروی انسانی است.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه آموزش عالی عامل اصلی پایداری جمعیت و توسعه و امنیت پایدار استان است، تضعیف آموزش عالی به نوعی تضعیف کل کشور است.
خامسان گفت: دانشگاه بیرجند به عنوان اولین موسسه آموزش عالی استان با ۴۳ سال قدمت، ۳۳ درصد جمعیت دانشجویی استان و ۴۱ درصد جمعیت دانشجویی دانشگاه‌های دولتی استان و ۲۲ درصد فضای کاربردی موجود دانشگاه‌های استان را دارا است.
وی درخصوص بازنگری مجوز استخدام اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی و سهولت جذب دانشجویان افغان با توجه به مرز طولانی این استان با افغانستان پیشنهادات کاربردی ارائه کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۱۵۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آموزش , دانشگاه بیرجند