پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۶
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی:

اعتبار جداگانه برای پژوهش‌های کاربردی بر روی محصولات استراتژیک خراسان جنوبی درنظر گرفته شود

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: برای انجام پژوهش‌ها بر روی محصولات استراتژیک خراسان جنوبی از جمله زرشک و عناب و ساخت پژوهشکده‌ای با محوریت این محصولات در استان، نیازمند تخصیص اعتبار و پشتیبانی هستیم.
اعتبار جداگانه برای پژوهش‌های کاربردی بر روی محصولات استراتژیک خراسان جنوبی درنظر گرفته شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، جلال الدین صادقی، امروز ۲۰ تیر، در جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و معاونان و نمایندگان دولت به خراسان جنوبی، اظهار کرد: جهاددانشگاهی بر روی پژوهش‌های کاربردی تاکید دارد.
وی افزود: به همین منظور مجتمع تحقیقاتی گیاهان دارویی در مساحت ۱۴ هکتار ایجاد و با سه آزمایشگاه تخصصی در حال تجهیز، یا تجهیز شده و در حال فعالیت است.
وی افزود: آموزش روستائیان، بازاریابی، تکمیل فرآیند تولید و افزایش سهم کشاورز از بازار فروش، هدایت پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی از اهداف ایجاد این دهکده است.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: پروژه دهکده گیاهان دارویی یک پروژه ملی است که بسیاری از استان‌ها از خراسان جنوبی الگوبرداری کرده‌اند.
صادقی با تاکید بر توجه بیشتر به مناطق محروم، تصریح کرد: برای انجام پژوهش‌ها بر روی محصولات استراتژیک خراسان جنوبی از جمله زرشک و عناب و ساخت پژوهشکده‌ای با محوریت این محصولات در استان، نیازمند تخصیص اعتبار و پشتیبانی هستیم.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی تولیدکننده انحصاری عناب در ایران است، یادآور شد: ۹۸ درصد محصول زرشک بی دانه دنیا در خراسان جنوبی در منطقه قاینات تولید می‌شود که نیازمند توجه است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۱۶۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گیاهان دارویی , جهاد دانشگاهی