سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۳
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد:

اعزام ۴۹ کاروان سلامت هلال احمر به نقاط مختلف خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ۴۹ کاروان سلامت از سال گذشته تاکنون به نقاط مختلف استان اعزام شده و خدمات پزشکی ارائه کرده اند.
اعزام ۴۹ کاروان سلامت هلال احمر به نقاط مختلف خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمدرحیم شهریاری پیش از ظهر سه شنبه در نشستی با اصحاب رسانه با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر در حوزه سلامت جامعه بیان کرد: انجام غربالگری تست قند خون و فشار خون از طرح های جمعیت در جلوگیری از بیماری های شایع است.
وی با بیان اینکه در این راستا طی سال گذشته برای سه هزار و ۴۲۷ نفر غربالگری تست قند و فشار خون انجام شد، افزود: همچنین در سال جاری برای سه هزار و ۶۶۵ نفر این غربالگری انجام شده است.
شهریاری با اشاره به اقدامات کاروان های سلامت هلال احمر در نقاط مختلف استان بیان کرد: طی سال گذشته ۴۲ کاروان سلامت به شهرستان های استان اعزام شده اند.
وی ادامه داد: دو هزار و ۸۱ نفر از خدمات این کاروان ها در زمینه ویزیت، داروی رایگان، مشاوره زنان و زایمان، روانشناختی و غربالگری تست قند خون و فشار خون بهره مند شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: در سه ماهه سال جاری هم هفت کاروان سلامت به شهرستان های سربیشه، طبس، زیرکوه، فردوس و درمیان اعزام شده و خدمات متعددی را به ۴۹۴ نفر ارائه کردند.
وی از میزبانی خراسان جنوبی از چهار کاروان سلامت از دیگر استان ها خبر داد و افزود: در قالب اجرای طرح «نذر آب» کاروان هایی از استان های گیلان، یزد، اردبیل و خراسان رضوی در نقاط محروم خراسان جنوبی حضور می یابند.
شهریاری با بیان اینکه این کاروان ها در بازه زمانی ۱۰ مرداد ماه تا ۲۰ شهریورماه سال جاری به مناطق کم برخوردار استان اعزام خواهند شد، افزود: ویزیت پزشک عمومی، دندانپزشکی و سونوگرافی از جمله خدمات این کاروان ها است.
وی با اشاره به دیگر اقدامات خداپسندانه هلال احمر در سال جاری افزود: طی سه ماهه سال جاری با همکاری این جمعیت، ۴۷ نفر برای اولین بار به زیارت اماکن مذهبی مشرف شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه شش نفر با پرداخت دیه به مبلغ ۴۳ میلیون تومان از زندان آزاد شدند، اظهار کرد: این اقدام هلال احمر برای اولین بار است که در استان صورت گرفته است.
وی از اهدای ۲۱۸ واحد خونی توسط داوطلبان این جمعیت به نیازمندان در سه ماهه سال جاری خبر داد و گفت: طی این مدت ۱۴ هزار بسته غذایی بین نیازمندان ۱۱ شهرستان توزیع شده است.
شهریاری با بیان اینکه هزینه دارویی ۵۵۳ نفر از مددجویان به میزان یک میلیارد و ۲۷۷ میلیون ریال پرداخت شده است، افزود: بیش از شش میلیارد ریال کمک نقدی و سه میلیارد ریال کمک غیر نقدی برای سیل زدگان کشور جمع آوری و به آنها اهدا شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۲۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , امدادرسانی , هلال احمر