سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری خراسان جنوبی:

حذف ویزا زائران اربعین ‌خراسان جنوبی را ۳۰ درصد افزایش می‌دهد

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری خراسان جنوبی گفت: پیش‌بینی می‌شود با حذف ویزا در مراسم اربعین حسینی تعداد زائران در استان بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داشته باشند.
حذف ویزا زائران اربعین ‌خراسان جنوبی را ۳۰ درصد افزایش می‌دهد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی گرجی صبح امروز در نخستین جلسه کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین حسینی و کمیته خدمات سفر استان اظهار داشت: ستاد اربعین حسینی شامل کمیته‌های مختلفی است که هر کدام کار جداگانه‌ای را برعهده دارند.
وی با بیان اینکه کمیته حمل و نقل این ستاد مشکلات، موانع و بحث جابه جایی مسافران را پیگیری می‌کند گفت: سوخت ناوگان، زمان جابه‌جایی و خدماتی که در طول سفر ارائه می‌شود نیز در این کمیته پیگیری می‌شود.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری خراسان جنوبی با تاکید براینکه اداره حج و زیارت باید آمار دقیقی از زائرانی که در سامانه برای اربعین ثبت نام می‌کنند به ما ارائه دهند افزود: در این راستا حج و زیارت باید اطلاع رسانی لازم را انجام دهد و صدا و سیما نیز وارد کار شود تا آمار درستی از ثبت نام کنندگان در دسترس باشد.
گرجی بیان کرد: برای زائران پاکستانی و افغانستانی نیز باید تدابیر لازم انجام شود چرا که این زائران از مسیر برگشت از خراسان جنوبی عبور می‌کنند و باید برای خدمت رسانی به آنها آمادگی لازم را داشته باشیم.
وی بر نظارت حج و زیارت استان بر روی شرکت‌های مسافربری نیز تاکید و تصریح کرد: روی نرخ‌های اعمال شده و اعزام زائران از سوی این شرکت‌ها باید نظارت کافی صورت گیرد.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اداره کل راهداری در بحث سوخت و لاستیک ناوگان کامیونی و اتوبوسی همکاری لازم را انجام خواهد داشت گفت: مجتمع‌های خدماتی رفاهی نیز در طول مسیرها برای استراحت زائران فعال و آماده خدمت رسانی هستند.
گرجی اهم اقدامات این کمیته را شامل برنامه‌ریزی برای اعزام زائران توسط شرکت‌های حمل و نقل بین المللی به خاک عراق، هماهنگی و تامین سوخت و لاستیک ناوگان، تعیین قیمت کرایه خودروها و نظارت بر عملکرد آژانس‌ها، شرکت‌های حمل و نقل برون شهری، هواپیمایی و شرکت راه آهن، اعمال محدویت‌های حرکتی برای کامیون‌ها و تریلرها و جانمایی اکیپ‌های امدادی و خودرویی سیار در طول مسیر دانست.
تشدید نظارت‌ها بر ناوگان حمل و نقل استان در طرح تابستانه
گرجی از تشدید نظارت‌ها بر ناوگان حمل و نقل استان در طرح تابستانه امسال خبر داد و بیان کرد: به منظور افزایش سطح ایمنی، بهداشتی و رعایت شرایط و ضوابط حمل و نقلی در ناوگان حمل و نقل عمومی، پایانه‌های مسافری و مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی، بازدیدهای نظارتی با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی ادامه داد: این گشت‌ها بر ارائه خدمات در پایانه‌ها عمومی و اختصاصی مسافر، مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی، ایستگاه‌های ثابت و سیار نظارت خواهند داشت.
وی افزود: در صورت مشاهده موارد تخلف به ویژه تخلفات مهم و حادثه ساز علاوه بر اعمال قانون از سوی نیروی انتظامی، در کمیسیون‌های ویژه رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و رانندگان نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
گرجی خاطرنشان کرد: در راستای ارتقای سطح خدمات به مسافران و تسهیل در دسترسی به محل‌های صدور بلیت نیز علاوه بر صدور بلیت از طریق وب سایت شرکت‌های حمل و نقل مسافر و دفاتر فروش بلیت سطح شهر، تهیه بلیت از طریق دفاتر پیشخوان دولت و آژانس‌های مسافرتی نیز فراهم شده است.
برخورد با متخلفان حوادث رانندگی به طور جدی‌ و سختگیرانه‌ تر باشد
سیدمجتبی حسینی، کارشناس امداد و پدافند مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی در جریمه افراد گاهی اوقات سهل می‌گیرد گفت: این مهم باید با سختگیری بیشتری انجام شود تا شاهد حوادث ناگوار کمتری باشیم.
وی با اشاره به اینکه آمبولانس‌های جدید سوخت یورو چهار نیاز دارد افزود: این سوخت در حال حاضر تنها در 2 پمپ بنزین ارائه می‌شود که یکی در سه راهی مرک و دیگری در پمپ بنزین معصومیه است.
50 تریلی و 70 کامیون برای برای مراسم اربعین در استان نیاز است
کارشناس امداد مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی تاکید کرد: باید تدابیر لازم اندیشیده شود تا آمبولانس‌ها در صورت مراجعه به این مراکز حتما سوختگیری کنند و دست خالی برنگردند.
محمدرضا الهی، نماینده ستاد عتبات عالیات خراسان جنوبی نیز گفت: برای اربعین امسال 50 تریلی، 70 کامیون و سه کامیون یخچال دار و 20 اتوبوس نیاز است که باید همه بسیج شوند و کمک کنند تا این ناوگان جذب شود.
وی بیان کرد: باید سوخت این ناوگان نیز تامین شود و طوری برنامه‌ریزی شود که حق سوخت آنها ضایع نشود.
اختصاص پارک‌ها برای اسکان مسافران 
الهی با بیان اینکه ستاد عتبات عالیات تاهم نامه‌ای در سطح ملی دارد که هم در بحث کالا کمک شود و هم در بحث خودرو و تا هر چه در توان داریم تلاش خواهیم کرد تا مراسم اربعین به خوبی برگزار شود.
علی عدل، معاون عمرانی شهرداری بیرجند نیز گفت: برای سفرهای تابستانه برخی پارک‌ها به عنوان پارک معین در استان برای مسافران انتخاب شده تا برای استراحت مشکلی نداشته باشند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۲۳۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اربعین , عتبات عالیات