سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۷
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی:

۳۶۳ هزار نفر از جمعیت خراسان جنوبی مستمری‌بگیر تامین اجتماعی هستند‌

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال شاهد رشد ۳ هزار نفری در بیمه اجباری هستیم گفت: ۱۱۷ هزار و ۴۲۱ نفر مستمری‌بگیر در خراسان جنوبی داریم که با احتساب افراد تبعه ۳۶۳ هزار نفر از جمعیت استان را در برمی‌گیرد.
۳۶۳ هزار نفر از جمعیت خراسان جنوبی مستمری‌بگیر تامین اجتماعی هستند‌
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، مجید درویشی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: تامین اجتماعی نهادی عمومی و غیر دولتی است که تقریبا به بیش از 47 درصد جمعیت استان خدمت‌رسانی می‌کند و 115 هزار و 874 هزار نفر بیمه شده اصلی دارد.
وی با بیان اینکه 117 هزار و 421 نفر مستمری بگیر در استان داریم که با احتساب افراد تبعه 363 هزار نفر جمعیت استان را در برمی‌گیرد، افزود: تمام تعهدات که تامین اجتماعی باید به جامعه هدف انجام دهد از منابع سازمان است و این امر نشان می‌دهد چه کار سختی را باید در استان داشته باشیم تا منابع را تامین کنیم.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: با توجه به شرایط خاص سال گذشته باز هم شاهد رشد بیمه شدگان بودیم و 114 هزار و 890 نفر و امسال به 115 هزار و 830 مستمری بگیر ارائه خدمت کردیم.
وی بیان کرد: بیمه شده اجباری سال گذشته 74 هزار نفر و امسال 77 هزار و 146 نفر است که نزدیک 3 هزار نفر رشد دارد و کارگاه‌های فعال زیرپوشش سازمان 11 هزار و 877 نفر و تعداد کارگاه‌ها 7 کارگاه است.
درویشی افزود: سال گذشته 393 میلیارد تومان بابت تعهدات بلندمدت مستمری بگیران پرداخت شد و 13 میلیارد تومان تعهدات کوتاه‌مدت، 15 میلیارد تومان بیمه بیکاری و پرداخت حقوق در سال گذشته داشته‌ایم.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی اظهار داشت: با هزینه‌های پرسنلی که داشتیم 380 میلیارد تومان بابت تعهدات تامین اجتماعی به جامعه هدف پرداخت شد و بیش از 500 میلیارد تومان از دیگر تعهدات ما به جامعه هدف بوده که سال گذشته پرداخت شده است.
درویشی افزود: در بخش بیمه‌ای کلنگ‌زنی یکی از شعبات در محروم‌ترین شهر استان عشق آباد انجام شد و راه‌اندازی شعب اقماری که سطح دسترسی مردم به محلی که خدمات می‌کنند را بهتر و راحت‌تر می‌کند تا نیاز به طی طریق نباشد و مجوز سه شعبه اخذ کردیم امروز نیز کارگزاری دوم در بیرجند افتتاح شد و در قاین نیز راه‌اندازی شده است.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: اعزام بازنشستگان به سفر زیارتی، برگزاری مسابقات ورزشی، حضور در کارخانجات، کسب مقام نخست در اقامه نماز عفاف حجاب و حقوق شهروندی در بین دستگاه‌های مختلف استان‌، ایجاد پایگاه سیار از دیگر برنامه های سال گذشته است و تامین اجتماعی با توجه به وظایفی که دارد تمام کارمندان، بیمه‌شدگان، مستمری بگیران زیرپوشش ما هستند که نیاز به فرهنگ سازی در استان داریم.
درویشی با اشاره به افتتاح دفتر کارگزاری بیمه نیز اظهار داشت: هدف از راه‌اندازی این دفتر در دسترس بودن تامین اجتماعی برای جامعه هدف است که در بیرجند، طبس و قاین مجوز ایجاد سه شعبه کارگزاری اخذ شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۲۴۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تامین اجتماعی , بیمه