چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹
فعال سیاسی بیرجند:

الکترونیکی شدن انتخابات با تامین زیرساخت‌های لازم مورد تایید است

فعال سیاسی بیرجند اظهارداشت: الکترونیکی شدن انتخابات، امر پسندیده‌ای است به شرط آنکه سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای آن در اختیار شورای نگهبان قرارگرفته و درستی و صحت آن تأیید شود.
الکترونیکی شدن انتخابات با تامین زیرساخت‌های لازم مورد تایید است
 
محمد بوشادی، فعال سیاسی بیرجند در گفت و گو با خبرنگار خراسان‌تایم، در خصوص جایگاه شورای نگهبان در کشور اظهارداشت:جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی تعریف شده و حافظ دو بعد قانون اساسی و شرع مقدس اسلام و نیز مانعی برای تأیید قوانین خلاف قانون اساسی و شریعت است.
وی با بیان اینکه شورای نگهبان توانسته است در این ۴۰ سال، وظیفه خود را به خوبی انجام دهد و حافظ سلامت انتخابات و آراء مردم باشد، تصریح کرد:مهم‌ترین وظیفه این شورا، نظارت بر مصوبات مجلس است و اگر قرار باشد که وظایف جدیدی به این نهاد دولتی ملحق شود، باید توسط دولت و قانون پایه‌ریزی و علنی شود.
بوشادی به اقدامات شورای نگهبان اشاره کرد و افزود:یکی از مهم‌ترین اقدامات شورای نگهبان گسترش دفاتر این شورا در استان‌هاست که امر انتخابات و نظارت بر آراء را بسیار راحت و مطمئن کرده است و علاوه بر این، ایجاد پژوهشگاه‌ها و تصویب قوانین، به کارهای پژوهشی کمک بسزایی می‌کند که خروجی صحیح‌تری داشته باشند.
فعال سیاسی بیرجند، وجود سخنگو برای شواری نگهبان را به منزله بدنه ارتباطی شورا با مردم دانست و آن را یک نقطه قوت تلقی کرد و گفت: وظیفه اصلی شواری نگهبان مبنی بر صیانت از آراء همواره وجود داشته و خواهدداشت و اینکه افرادی به شایعه‌پراکنی و نسبت دادن اتهاماتی به این شورا دست زده‌اند، ریشه در عدم دستیابی آنان به منافعشان دارد که از جمله آن می توان به فتنه ۸۸ اشاره کرد؛ که براساس آن، چون سران فتنه به خواسته‌های خود نرسیده بودند، سعی در گسترش اتهامات علیه شورای نگهبان داشته و به دنبال این بودند که آن را فاقد صلاحیت نشان دهند.
وی مهم‌ترین وظیفه شورای نگهبان که همان صیانت و حفاظت از آراء و نظارت بر مصوبات مجلس است را علت سوءاستفاده افراد خیانتکار دانست که از هیچ فرصتی برای تقابل با شورا دست برنمی‌دارند و در رابطه با الکترونیکی شدن انتخابات گفت:نفس الکترونیکی شدن و استفاده از ابزارهای نوین مفید است و نکته مهم در این زمینه این است که باتوجه به حساسیت انتخابات و حفظ امنیت آراء، مراجع آگاه، امنیت این سیستم را تأیید کرده و از هرگونه اقدام شتابزده جلوگیری نمایند. پس الکترونیکی شدن انتخابات، امر پسندیده‌ای است به شرط آنکه سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای آن در اختیار شورای نگهبان قرارگرفته و درستی و صحت آن تأیید شود.
بوشادی در پایان افزود:چنانچه جایگاه شورای نگهبان در سطح کشور تخریب شود، حقوق عامه تخریب می‌شود و این شورا، پاسدار میثاق‌نامه ملی ما یعنی قانون اساسی کشور و شریعت است و از آنجایی که دشمن با اسلامیت ایران مخالف است، در جهت تقابل با شورای نگهبان گام برمی‌دارد که به لطف خدا در طول این ۴۰ سال موفق نبوده و همواره با شکست مواجه شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۲۴۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شورای نگهبان , انتخابات