شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی خبرداد:

پرداخت 100 درصدی هزینه درمان بیماران خاص در خراسان‌جنوبی

مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی با بيان اينكه از 470 هزار نفر بيمه شده سلامت در استان حدود 370 هزار نفر روستايی هستند، گفت: 650 نفر از اعضای تحت پوشش بیمه سلامت استان بیماران خاص هستند که در حال حاضر 100 درصد هزینه‌های این بیماران پرداخت می‌شود.
پرداخت 100 درصدی هزینه درمان بیماران خاص در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، علی اربابی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت به دنبال ارائه خدمات با کیفیت به بیمه‌شدگان و تسهیل امور بیمه‌ای و درمان است، اظهار داشت: هم‌اکنون ۳۰۵ مرکز درمانی، پزشکی و سایر مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت استان هستند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 65 درصد از جمعیت استان از خدمات بیمه‌ای بیمه سلامت استفاده می‌کنند، بیان داشت: حدود 70 درصد خدمات بیمه‌ای را از سازمان بیمه سلامت دریافت و در سال جاری نیز جمعیت شهری مددجویان کمیته امداد(10 هزار نفر) تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از 470 هزار نفر بیمه شده سلامت در استان حدود 370 هزار نفر روستایی هستند، تصریح کرد: 650 نفر از اعضای تحت پوشش بیمه سلامت استان بیماران خاص هستند که در حال حاضر 100 درصد هزینه‌های این بیماران پرداخت می‌شود.
اربابی با بیان اینکه هم‌اکنون یک هزار نفر از اتباع خارجه در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند از وجود 400 موسسه در سطح استان خبر داد و گفت: این مؤسسات در سطح سرپایی، مطب پزشکان، داروخانه، پاراکلینیک و بیمارستان به ارائه خدمات به بیمه‌شدگان مشغول هستند.
وی با اشاره به اینکه یک هزار و 500 نفر در خراسان‌جنوبی تحت پوشش صندوق ایرانیان هستند خاطرنشان کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند طرح پرونده بستری الکترونیک به صورت پایلوت از این هفته در بیمارستان رازی بیرجند آغاز و تا شهریور در سایر بیمارستان‌های استان نیز اجرا می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی بیان داشت: هم‌اکنون نسخه‌های الکترونیک برای بیماران سرپایی مطب‌های خصوصی، مراکز پاراکلینیک خصوصی و داروخانه‌ها انجام و به تدریج بخش دولتی نیز از پوشش نسخ الکترونیک بیمه سلامت بهره‌مند خواهند شد.
اربابی با اعلام اینکه دولت به دنبال الکترونیکی شدن خدمات در حوزه سلامت است، مطرح کرد: برای اجرای هرچه بهتر الکترونیکی شدن خدمات در حوزه سلامت بایستی اطلاعات مورد نیاز افراد در سامانه سیب وارد و پرونده سلامت بیماران و بیمه‌شدگان به طور کامل و دقیق ثبت شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۲۷۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیمه سلامت , دارو , بیرجند