شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی:

ساخت پنج هزار مسکن برای محرومین تا دهه فجر به اتمام می‌رسد

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی گفت: طرح ساخت پنج هزار واحد برای محرومین تا دهه فجر به اتمام می‌رسد.
ساخت پنج هزار مسکن برای محرومین تا دهه فجر به اتمام می‌رسد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، علی اصغر آسمانی‌مقدم اظهار کرد: در طرح تأمین ۱۰ هزار مسکن ویژه محرومان کار شناسایی نیازمندان و معرفی آنان به بانک در پنج هزار واحد از کانال کمیته امداد و پنج هزار واحد از مسیر بنیاد مسکن صورت می‌گیرد.
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون از پنج هزار مورد بنیاد مسکن کار کارشناسی در ۵۶۵ روستا انجام شده و پنج هزار و ۳۹۹ خانواده محروم تا پایان روز ۲۵ تیرماه شناسایی شدند.
آسمانی مقدم با اشاره به اینکه پنج هزار و ۳۸ خانوار مشمول تکمیل طرح شدند، ادامه داد: در این راستا تعداد چهار هزار و ۴۰۷ پرونده در بنیاد مسکن شهرستان‌ها تشکیل شده و دو هزار و ۴۰۷ خانوار نیز به بانک‌ها معرفی شدند.
وی افزود: از این تعداد هزار و ۳۲۸ خانواده با بانک‌ها عقد قرار داد بستند که یک گام در راستای خانه دار شدن محرومان خراسان جنوبی محسوب می‌شود.
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: ۵۴۰ خانواده کار ساخت خانه‌های خود را تا مرحله پی‌کنی و ۲۷۶ خانواده تا مرحله فنداسیون و ۱۰۷ خانواده تا مرحله دیوار چینی و اسکلت و ۸۸ تا مرحله سقف پیش برده‌اند.
آسمانی مقدم ادامه داد: این خانواده‌های محروم و نیازمند در حوزه مسکن ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۱۵ ساله و ۱۵ میلیون تومان بلاعوض نیز دریافت می‌کنند.
وی گفت: هر واحدی که زودتر کار را شروع و به اتمام برساند مبلغ کمک بلاعوض به او تا ۲۵ میلیون تومان نیز افزایش می‌یابد.
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی اظهارکرد: این تشویق از آن جهت در نظر گرفته شده که برنامه‌ریزی برای اتمام طرح تا دهه فجر سال جاری انجام شود.
آسمانی مقدم درباره سهمیه شهرستان‌های خراسان‌جنوبی در طرح خانه‌دار شدن محرومان خراسان‌جنوبی یادآور شد: در بیرجند ۶۵۰ واحد، نهبندان ۵۰۰ واحد، زیرکوه ۳۵۰ واحد، خوسف ۴۰۰ واحد، درمیان ۴۰۰ واحد، قائن ۶۰۰ واحد، بشرویه ۳۵۰ واحد، طبس ۵۰۰ واحد، سرایان ۴۰۰ واحد، سربیشه ۶۰۰ واحد و فردوس ۲۵۰ واحد ساخته می‌شود.
وی یادآور شد: اختصاص سهمیه به شهرستان‌ها بر اساس مؤلفه‌هایی چون جمعیت و میزان محرومیت در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۲۸۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بنیاد مسکن , دهه فجر