يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳
کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی:

سرعت باد در بیرجند به ۱۰۰ کیلومتر رسید

سرعت وزش باد لحظه‌ای در بیرجند مرکز خراسان جنوبی صبح امروز (یکشنبه) به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید که ضمن ایجاد گرد و خاک موجب کاهش دید افقی در برخی مناطق شد.
سرعت باد در بیرجند به ۱۰۰ کیلومتر رسید
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: تا پایان هفته بادهای شدید به همراه گرد و خاک را در استان شاهد خواهیم بود و امروز به غیر از مرکز استان سرعت باد در طبس ۶۵، سربیشه ۶۱ و فردوس به ۵۸ کیلومتر بر ساعت رسید که بروز خسارت دور از انتظار نیست.
جواد نخعی افزود: امروز و فردا (دوشنبه) در نیمه شرقی و شهرستان‌های نهبندان، سربیشه، بیرجند، خوسف، زیرکوه، قاین و سرایان وزش بادهای خیلی شدید میزان کاهش دید افقی و حتی بروز خسارت را در برخواهد داشت.
وی اظهار داشت: اختلال در ترددهای جاده‌ای به ویژه در نوار جنوب شرق استان دور از انتظار نیست و هم اکنون دید افقی در بیرجند به ۲ هزار متر، طبس چهار هزار و سرایان پنج هزار متر رسیده است.
نخعی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته دمای مرکز استان به ۲۸ و ۳۸ درجه سانتیگراد رسید افزود: سربیشه و زهان با دمای ۲۵ و طبس با ۴۷ درجه سلسیوس به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان بوده‌اند.
پلیس راه خراسان جنوبی نیز اعلام کرد که راه‌های استان باز است اما رانندگان با توجه به وزش باد شدید و کاهش دید افقی با احتیاط رانندگی کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۳۰۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , هواشناسی