يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی:

۸۰۰ واحد مسکونی با اولویت خانواده‌های ایتام در خراسان جنوبی احداث می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: در سهمیه مرحله نخست قرار است ۸۰۰ واحد مسکونی با اولویت خانواده‌های ایتام و خانواده‌های زنان سرپرست خانوار در استان ساخته شود.
۸۰۰ واحد مسکونی با اولویت خانواده‌های ایتام در خراسان جنوبی احداث می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، رضا سلم‌آبادی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای شروع عملیات اجرایی ساخت و ساز مسکن چه در روستا و چه در شهر پیش شرط آن پروانه است که باید صادر و اخذ شود.
وی با بیان اینکه در سهمیه مرحله نخست ساخت 800 واحد مسکونی با اولویت خانواده‌های ایتام و خانواده‌های زنان سرپرست خانوار آغاز می‌شود گفت: ابتدا باید به دهیاری‌ها و سپس به بنیاد مسکن معرفی شوند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی ادامه داد: در این راستا در مرحله نخست یک هزار و 930 خانواده شناسایی و به صورت چهره به چهره و میدانی بررسی شدند که با آنها صحبت و مقرر شده مسکن آنها با شرایط مد نظر کمیته امداد احداث شود.
سلم‌آبادی بیان کرد: از تعداد 800 مسکنی که در مرحله اول به بنیاد مسکن معرفی شدند که بتوانند پروانه‌ها را بگیرند تاکنون برای ساخت 247 مسکن پروانه دریافت شده است.
وی با بیان اینکه به دلیل تراکم کاری بالا و ترافیک زیاد صدور پروانه نیازمند فرصت بیشتری است تصریح کرد: کار ساخت 55 واحد از این تعداد که پروانه دریافت کردند نیز آغاز شده که اگر پروانه‌ها صادر شود ما آمادگی این را داریم که کار ساخت تمام 800 واحد را آغاز کنیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بحث زمین چه روستایی و چه شهری را از مشکلات مهم در این زمینه عنوان کرد و افزود: ما توانستیم اولین واگذاری زمین شهری در طبس را بگیریم که برای 16 قطعه زمین برنامه‌ریزی و کار انجام شده و سعی ما بر این است تا پایان هفته جاری کار ساخت آنها را آغاز کنیم.
سلم آبادی با اشاره به اینکه درهر زمین دو طبقه واحد مسکونی ساخته می‌شود، گفت: 32 خانواده شهری ما در شهرستان طبس صاحب خانه می‌شوند.
وی ادامه داد: در شهرستان‌های بشرویه، فردوس و سرایان هم برنامه ریزی انجام شده که بتوانیم زمین‌ها را در کوتاهترین زمان بگیریم و کار ساخت و ساز را آغاز کنیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: از 5 هزار واحد مسکونی که قرار است برای افراد زیر پوشش این نهاد ساخته شود 600 واحد مسکن مختص خانواده‌های شهری است.
سلم آبادی یادآور شد: در جلسات قبلی شورای مسکن استان قرار شد که این افراد معرفی شوند که اگر فرم ج آنها سبز بود زمین را تحویل آنها داده و کار ساخت و‌ساز را آغاز کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۳۰۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , مسکن