چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵
مسئول روابط عمومی کل سپاه:

رسانه‌، یکی از مؤلفه‌های اصلی قدرت هر کشور است

مسئول روابط عمومی کل سپاه بیان کرد: رسانه‌، یکی از مؤلفه‌های اصلی قدرت هر کشور است و جمهوری اسلامی ایران، یکی از پرمحتوا ترین جوامع اسلامی است که دلیل عظمت آن نیز قدرت پیام آن است.
رسانه‌، یکی از مؤلفه‌های اصلی قدرت هر کشور است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه کشور، صبح امروز در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت:از ۶ سال گذشته، از نزدیک شاهد زحمات و سختی هایی که خبرنگاران متحمل شده اند؛ بوده ایم، به گونه ای که بنا داشته ایم در ۱۷ مردادماه، همه خانواده سپاه مراسمی را برای تکریم از خبرنگاران برگزار کنند و اهمیت این موضوع برای ما بسیار روشن است و امید است که در کل کشور نیز با همین دیدگاه به آن توجه شود.
وی با بیان اینکه چون انعکاس همه اتفاقات، اخبار و قدرت دستگاه های کشور از سوی خبرنگاران و رسانه ها اتفاق می افتد؛ پس باید برای شکل گیری قدرت در این بخش تلاش کرد، گفت:مردم باید بر این باور باشند که رسانه ها صاحب دارند و هر پیامی که از ناحیه آنان صادر می شود، برای تحقق هدفی است که صاحب آن رسانه درنظر دارد.
مسئول روابط عمومی کل سپاه کشور با اشاره به اینکه در دنیای امروز باید سطح سواد رسانه ای را بالا ببریم، افزود:منظور از سواد رسانه ای این است که اگر پیامی به فردی منتقل شود، توانایی تجزیه و تحلیل آن را داشته باشد و این را تشخیص بدهد که چه بخشی از آن پیام درست و چه بخشی برای فریب اوست.
سردار شریف ادامه داد:سازمان علمی فرهنگی یونسکو، چند سال گذشته متنی را مبنی بر افراد باسواد منتشر کرد و ۵ ویژگی را برای آنان برشمرد که به این ترتیب درجه بندی شده اند؛ فردی باسواد است که قادر باشد روابط عاطفی خوبی با خانواده خود برقرار کند، قادر باشد با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کند، سواد مالی و رسانه ای داشته باشد و در نهایت دارای سواد کلاسیک باشد و این موضوع که آنان سواد رسانه ای را قبل از سواد کلاسیک ذکر کرده اند حاکی از آن است که اگر سواد رسانه ای نباشد، سواد کلاسیک نیز به تبع آن به هم میریزد.
مسئول روابط عمومی کل سپاه کشور خاطر نشان کرد:رسانه امروز، صرفا اخبار را منتقل نمی کند بلکه با تولید خبر به تولید رفتار پرداخته و این توانایی را دارد که کاه را کوه و کوه را کاه جلوه دهد. به عبارت دیگر، قادرند که دارایی های یک کشور را فوق العاده ضعیف و نداشته های آن کشور را قدرتمند جلوه دهند که این خود، یکی از کارایی های خبرنگاران و رسانه ها محسوب می شود.
وی کار رسانه های دشمن در چند سال اخیر را تلاش برای کوچک نشان دادن قدرت ایران و بحرانی بودن شرایط فعلی کشور، پشیمانی مردم و بزرگ جلوه دادن دشمن دانست و بیان کرد:درست است که دشمن، تلفات بسیاری را به کشور وارد کرده است؛ ولی دستاوردهای ایران خیلی بالاتر از تلفاتی است که به آن وارد شده و هر اتفاقی که بیافتد، برگ برنده در دست ایرانیان است و آن نیز به خاطر وجود ایمان، انگیزه، اراده و قدرتی است که در این ۴۰ سال به دست آمده است و دشمن باید این را بداند که این ملت هیچگاه دچار یک غافلگیری مجدد شبیه به جنگ تحمیلی نخواهد شد.
سردار شریف تمام آنچه که اکنون قدرت ایران را به رخ دشمنان می کشد را حاصل تلاش شبانه روزی، جهاد و پیگیری های ملت دانست و نیز اظهار داشت:ما همچنان داشته اصلی خود را معنویت، ولایتمداری و اتکا به مردم می دانیم و اگر قرار بود دشمن با تصویرسازی و رسانه بر ایران غالب شود؛ خیلی پیش تر از این بر کشور غلبه می کرد.
معاون روابط عمومی کل سپاه کشور با اشاره به اینکه اولین وظیفه یک خبرنگار، آگاهی کامل نسبت به تاریخ این ۴۰ سال است، ادامه داد:او باید وضعیت ایران و آمریکا را در این مدت مورد بررسی و مقایسه قرار دهد و بداند که ما و آمریکا در آن زمان روی چه پله ای بوده ایم و اکنون نیز در چه وضعیتی قرار داریم، هر چند که فاصله این دو کشور بسیار زیاد است و ایران یک حرکت صعودی و آمریکا یک حرکت سقوطی را پشت سر گذاشته است.
وی تصریح کرد:امروزه رسانه‌ها، یکی از مؤلفه های اصلی قدرت هر کشور محسوب می شوند که قادرند قبل از اجرای عملیات های نظامی، عملیات شکست ذهن را انجام دهند و اگر منبع محتوای آنان قوی باشد و مخاطبان خود را به خوبی شناسایی کرده باشند، پیام آنان تأثیر بسیاری خواهد داشت و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران، یکی از پرمحتوا ترین جوامع اسلامی است که دلیل عظمت آن نیز قدرت پیام آن است.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۴۳۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , رسانه , سپاه