يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹
سردار سنایی راد در همایش تبیین گام دوم انقلاب در بیرجند:

اگر دشمن به تعهداتش عمل نکند ما نیز تعهدات خود را لغو می‌کنیم

معاون سیاسی دفتر فرماندهی معظم کل قوا با تاکید بر روحیه مقاومت فعال گفت: ما پای عزت خود ایستاده‌ایم و مقاومت ما منطق دارد.اگر دشمن به تعهداتش عمل نکند ما نیز تعهدات خود را لغو می‌کنیم.
اگر دشمن به تعهداتش عمل نکند ما نیز تعهدات خود را لغو می‌کنیم
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم، سردار رسول سنایی‌راد، معاون سیاسی دفتر فرماندهی معظم کل قوا روز یکشنبه 15 مرداد در همایش تبیین گام دوم انقلاب با تاکید بر روحیه مقاومت فعال گفت: مقاومت ویژگی طبیعی ملت‌های باعزت است و راه سد دشمن رئالیست، مقاومت است. ما پای عزتمان ایستاده‌ایم و مقاومت ما منطق دارد. البته هزینه‌هایی نیز وجود دارد چون ما در شرایط تحریم و تهدید تصمیم گرفتیم روی پای خود بایستیم.

سنایی‌راد افزود: ما به مرحله‌ای رسیده‌ایم که از بازدارندگی نیز عبور کرده‌ایم و موازنه جدیدی در منطقه ایجاد کرده‌ایم که در همین شرایط به طور مثال، اماراتی‌ها دنبال خروج از یمن و تامین امنیت داخلی خود هستند.

معاون سیاسی دفتر فرماندهی معظم کل قوا در ادامه با اشاره به قدرت بازدارندگی ما گفت: دشمنان به دنبال این هستند که ما را خلع سلاح کنند، پس ما باید کنش فعال داشته باشیم و این کنش باید به گونه‌ای باشد که مردم مطمئن باشند جنگی رخ نخواهدداد. امریکا نیز باید بداند جنگ برای آن‌ها پرهزینه است، اروپا نیز در این جنگ متضرر خواهد شد.

سنایی‌راد در ادامه تصریح کرد: ما در فشار تحریم‌ها قطعا مقابله به مثل خواهیم کرد. اگر دشمن به تعهداتش عمل نکند ما نیز تعهدات خود را لغو می‌کنیم و اگر آن‌ها تهدید به جنگ کنند باید بدانند که از نقطه‎ای که موشک شلیک کنند ما به همان نقطه شلیک خواهیم کرد.

وی پیرامون تجاوز پهباد آمریکایی به مرزهای هوایی ایران و زدن آن توسط موشک‌های سپاه، اذعان داشت: ما این هواپیما را بعد از این که وارد حریم هوایی ایران شد، مورد اصابت موشک‌های خود قراردادیم و لاشه این هواپیما نیز در حریم دریایی ما سقوط کرد پس از لحاظ حقوقی دست ما پر است.

سنایی‌راد با تاکید بر مقاومت فعال و بازدارندگی ادامه داد: در این شرایط ما باید مقاومت فعال و بازدارندگی در عرصه نظامی را به عرصه‌های دیگر اقتصادی، علمی و دیگر عرصه‌ها تعمیم دهیم و این را بدانیم که تا کنون هر تحرکی داشته‌ایم، نتیجه گرفته‌ایم. این مقاومت فعال، مقاومتی است مبتکرانه و خلاقانه و واکنش‌های ما نیز محدود به مرزها نمی‌شود.

معاون سیاسی دفتر فرماندهی معظم کل قوا در پایان حفظ محوریت ولایت و یکصدایی جامعه، بیشینه‌سازی قدرت و افزایش مقاومت، افزایش رضایتمندی مردم و کاهش نارضایتی با خدمت صادقانه، تقویت زمینه‌های تاب‌آوری ملی و افزایش امید، عبرت‌آموزی از سرنوشت تسلیم‌شدگان مقابل دشمنان و مواردی از این قبیل را جزو راه‌های ادامه مسیر در گام دوم انقلاب بیان کرد. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۵۰۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سپاه , برجام , فرمانده کل قوا