چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷

۸۰ زوج فردوسی آموزش‌های سبک زندگی اسلامی را فراگرفتند

۸۰ زوج فردوسی در همایشی با عنوان آب و آئینه آموزش های سبک زندگی اسلامی را فرا گرفتند.
۸۰ زوج فردوسی آموزش‌های سبک زندگی اسلامی را فراگرفتند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، امام جمعه فردوس سه‌شنبه شب در همایش آب و آئینه گفت: اگر بخواهیم زندگی سعادتمندانه و عاشقانه داشته باشیم راهی جز برگشت به تعالیم اسلامی نداریم.
حجت الاسلام بابایی تصریح کرد: نگاه عاشقانه به زندگی موجب تحکیم بنیان خانواده می شود و قرآن نیز زندگی زن و مرد را به منزله لباس میداند زیرا عیوب یکدیگر را می پوشانند.
وی با انتقاد از تشریفات در ازدواج ها، مهریه و جهیزیه سنگین و توقعات بالای زوجین تاکید کرد: متاسفانه این موارد موجب شده آمار ازدواج در کشور کاهش یابد ولی اگر بتوانیم ازدواج ها را کم هزینه و ساده برگزار کنیم خود عامل مهمی در تحکیم بنیان خانواده می شود.
بابایی افزود: مردم شهرستان فردوس با الهام از زندگی ائمه معصومین در بسیاری از موارد در ازدواج ها احکام اسلام و سفارشات بزرگان دین را عملی می کنند که این خود جای سپاس و شکرگذاری دارد.
 در ادامه این مراسم دکتر داوودی نژاد از کارشناسان سبک زندگی اسلامی از آستان قدس رضوی به تشریح زندگی اسلامی از دیدگاه اسلام و ائمه معصومین پرداخت .
وی اعتماد، گذشت، رازداری، مهربانی، هدیه، نوشته های عاشقانه و محبت زبانی را از جمله مهمترین مولفه های یک زندگی خوب و با دوام دانست.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۵۱۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ازدواج , فردوس