پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی:

فضای مجازی امروز فضای نبرد است/ شعار فصل وصل؛ فضای مجازی، کنشگری و مسئولیت اجتماعی

مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در مراسم افتتاحیه اولین اجلاس تخصصی فعالان شاخص فضای مجازی خراسان جنوبی «فصل وصل» که به مدت 2 روز از 17 مرداد ماه در اردوگاه یادگار امام(ره) بهلگرد در حال برگزاری است گفت: فضای مجازی امروز فضای نبرد است. شعار فصل وصل سال 98 فضای مجازی، کنشگری و مسئولیت اجتماعی است.
فضای مجازی امروز فضای نبرد است/ شعار فصل وصل؛ فضای مجازی، کنشگری و مسئولیت اجتماعی
 
به گزارش خبرنگار خراسان‌تایم، سعید کسرائی‌نیا، مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در مراسم افتتاحیه اولین اجلاس تخصصی فعالان شاخص فضای مجازی خراسان جنوبی «فصل وصل» ضمن خیرمقدم به فعالان شاخص فضای مجازی استان با تأکید بر جایگاه ویژه فضای مجازی در زندگی مردم استان، گفت: امروز فضای مجازی صرفا برای سرگرمی و گذراندن وقت نیست؛ بلکه فضای مجازی، فضای نبرد، جامعه‌سازی و دولت‌سازی است.

کسرائی‌نیا افزود: فضای مجازی حوزه فرهنگ را در استان مورد تغییر قرار داده و در حوزه‌های اجتماعی و سیاسی نقش‌آفرینی می‌کند، پس کسی نیست که قدر و تاثیرگذاری این فضا را باور نداشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بستر نرم‌افزاری است که در معادلات اجتماعی و سیاسی و دیگر زمینه‌ها نقش آفرینی می‌کند، خاطرنشان کرد: پاسخ خیر است؛ زیرا این‌ها صرفا ابزارند. آنچه که اهمیت پیدا می‌کند فعال فضای مجازی است که به مانند سرباز این عرصه نقش‌آفرینی خواهدکرد، پس فعال فضای مجازی باید دیده شود.

مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج تصریح کرد: یکی از مأموریت‌های سازمان سراج، چه در استان و چه در کشور، شناسایی، سازماندهی و متشکل‌کردن فعالان فضای مجازی است. اصلی‌ترین و دشوارترین کار در هویت بخشیدن به فعالان فضای مجازی کار تشکیلاتی است.

کسرائی‌نیا ادامه داد: حتما باید همدلی و همراهی شکل بگیرد تا اثرگزاری داشته باشیم و آنچه ما در پی آن هستیم، هویت بخشیدن به فعالان فضای مجازی است. شعار فصل وصل فضای مجازی، کنشگری و مسئولیت اجتماعی است.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام نوفرستی، قائم مقام نماینده ولی فقیه استان خراسان جنوبی با تأکید بر اشراف اطلاعاتی در فعالیت‌های مجازی گفت: قرآن می‌فرماید شما باید به هر توانی خود را مجهز کنید و نگاه قرآن نگاه هدایت است.  

گفتنی است اولین اجلاس تخصصی فعالان شاخص فضای مجازی خراسان جنوبی «فصل وصل» با محوریت تولیدکنندگان محتوا، سواد فضای مجازی، رسانه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای تلفن همراه با حضور اساتید برجسته کشوری به مدت 2 روز از 17 مردادماه 98 در اردوگاه یادگار امام(ره) بهلگرد در حال برگزاری است.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۵۳۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فصل وصل , فضای مجازی , سازمان فضای مجازی سراج