پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
استاندار خراسان جنوبی:

هیچ خط قرمزی جز خطوط قرمز تعیین شده از سوی نظام نداریم/ رعایت امانت از جانب رسانه‌ها صورت گیرد

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هیچ خط قرمزی جز خطوط قرمز تعیین شده از سوی نظام نداریم، افزود:اجازه نمی‌دهیم توسعه ای خارج از چارچوب تعیین شده نظام، انجام گیرد و نگاه استان به تجارت، یک نگاه فرصت محور است؛ به گونه ای که یکی از اولویت های آن، توسعه تجارت بین‌الملل است.
هیچ خط قرمزی جز خطوط قرمز تعیین شده از سوی نظام نداریم/ رعایت امانت از جانب رسانه‌ها صورت گیرد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی نیازمند همکاری و تعامل بیشتر با رسانه‌ها و روابط عمومی‌هاست، اظهار داشت:خبرنگاران نقش پل ارتباطی بین مردم و دستگاه ها و روابط عمومی ها نیز نقش پل ارتباطی بین دستگاه ها و رسانه ها را ایفا می‌کنند و اگر روابط عمومی دستگاه های اجرایی مختلف استان، با رسانه ها همکاری مطلوبی داشته باشند، شاهد رخ دادن اتفاقات خوبی برای انعکاس اخبار خواهیم بود.
وی ادامه داد:خراسان‌جنوبی از جمله استان هایی است که انگیزه و فعالیت های آن نسبت به دیگر استان های کشور متفاوت بوده و شغل خبرنگاری نیز جزو مشاعل سخت و زیان‌آوری است که ساعت اداری مشخصی ندارد.
معتمدیان با اشاره به اینکه نگاه ما به رسانه ها یک نگاه حاکمیتی است، گفت:تمام تلاش خود را برای تعامل حداکثری با رسانه های استان به کار می‌گیریم و هیچگونه مرزبندی بین آن‌ها قائل نمی‌شویم و خواهان این هستیم که در بحث بالا بردن سرعت توسعه در استان، رسانه ها نقش برجسته خود را به خوبی ایفا کنند و در زمینه اطلاع‌رسانی به موقع، شفاف‌سازی، مستندسازی و رفع شبهات رسالت خود را به خوبی انجام دهند.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تبیین شرایط، اهداف، سیاست ها، توانمندی ها و پتانسیل ها و نیز تحلیل وضعیت موجود استان، نیازمند کار بیشتری است، خاطرنشان کرد:عمق کار رسانه ای باید بیشتر شود و بخش های مختلف رسانه ها بدون هیچ محدودیتی جلساتی را در این خصوص برگزار کرده و خروجی آن نیز در قالب یک سند بومی تدوین شود که به توسعه استان کمک کند. همچنین بحث آموزش، یکی از موضوعات جدی و مهم است که باید به آن توجه ویژه شده و به دنبال آن خبرنگاران حرفه ای آموزش داده شوند.
وی از برگزاری جشنواره های ملی در سطح استان خبرداد و نیز تصریح کرد:از آنجایی که استان خراسان جنوبی دارای ظرفیت ها و توانمندی های ناشناخته و متفاوتی است، باید آن را به کشور معرفی کرده و کم‌کاری دوره های گذشته را به یک شیوه مدون نیز پوشش دهیم و در شرایط کنونی، هیچ اولویتی جز توسعه استان نداریم و باید به این نکته توجه داشته باشیم که عدم توجه به مسائل فرهنگی، عدم پیشرفت در همه زمینه‌ها را به دنبال خواهدداشت.
معتمدیان با اشاره به اینکه هیچ خط قرمزی جز خطوط قرمز تعیین شده از سوی نظام نداریم، افزود:اجازه نمی‌دهیم توسعه ای خارج از چارچوب تعیین شده نظام، انجام گیرد و نگاه استان به تجارت، یک نگاه فرصت محور است؛ به گونه ای که یکی از اولویت های آن، توسعه تجارت بین‌الملل است.
وی در پایان خاطرنشان کرد:باید رعایت امانت از جانب رسانه‌ها صورت گیرد تا اعتماد مدیران و دستگاه‌های اجرایی استان به آنان جلب شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۵۳۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روز خبرنگار , رسانه