يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی:

برنامه‌های دهه ولایت در 55 امامزاده خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه‌های دهه ولایت در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، گفت: برنامه‌های دهه ولایت در 55 امامزاده و بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.
برنامه‌های دهه ولایت در 55 امامزاده خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به آغاز دهه ولایت از20 تا 29 مردادماه، افزود: برنامه‌های اداره‌کل اوقاف با عنوان دهه ولایت علوی و اکمال دین نبوی در ایام عید قربان تا غدیر در 55 امامزاده و بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه جشن‌های دهه ولايت از روز یکشنبه همزمان با روز عرفه آغاز و تا عيد سعيد غدير خم ادامه دارد، بیان کرد: ايجاد فضاي جشن و سرور، تبليغ پيام غدير، پاسخگویی به شبهات غدير و تبيين جايگاه امامت و ولايت از مهم‌ترین اهداف برگزاری اين جشن‌ها است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برنامه‌های اوقاف در دو اصل اجرای نیات واقفین و تبدیل بقاع به قطب فرهنگی برگزار می‌شود، افزود: در دهه امامت هدف از برنامه‌ها معرفی شخصیت والای امیرالمومنین(ع)  به عنوان الگوی حقیقی یک انسان کامل است.
بخشی‌پور با تأکید بر اینکه برنامه‌های دهه ولایت و امامت در بقاع متبرکه و امامزادگان کشور براساس نام‌گذاری صورت گرفته در سازمان اوقاف اجرایی می‌شود، تصریح کرد: هر سال اداره کل اوقاف و امور خیریه استان به مناسبت دهه ولایت برنامه‌های مختلفی را اجرایی می‌کند.
وی برگزاری دعای عرفه در 23 بقعه متبرکه، دعوت از سخنرانان و مديحه سرايان برجسته استان، راه‌اندازی ايستگاه های همه واقف باشيم، برگزاری نماز عيد قربان در 12 امامزاده شاخص با هماهنگي ستاد نماز جمعه استان و شهرستان، دعوت از سخنرانان توانمند برای تبيين زوايای معرفی عيد سعيد قربان و برگزاری دعای ندبه از برنامه‌های این دهه است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی توزیع سلسله مباحث نمایشگاهی در امامزادگان و بقاع متبرکه، مراسم قرائت زیارت جامعه کبیره در شب میلاد امام هادی(ع) در 16 بقعه شاخص استان، برگزاری مراسم جشن ميلاد امام هادی(ع)، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدای مجاور امامزادگان، تجلیل از سادات، برپایی محافل انس با قرآن كريم در امامزادگان و بقاع متبركه شاخص و برگزاری همايش‌های ولايت و بصيرت برای كاركنان، خانواده و اصحاب وقف را از دیگر برنامه‌های دهه ولایت در بقاع متبرکه ذکر کرد.
بخشی‌پور دعوت از دانش آموزان و جوانان برای حضور در فضای معنوی امامزادگان و آموزش احكام برای نوجوانان و جوانان، سخنرانی مذهبی با موضوع آشنايی با غدير، برگزاری نشست‌های صنفی با موضوع وقف و تقدير از خيرين و واقفان نمونه، برگزاری جشن سراسری عيد غدير در 26 بقعه متبرکه، راه‌اندازی كاروان‌های شادی با عنوان كاروان شادی جشن ولايت علوی (به صورت راهپيمايی) و حركت به سمت امامزادگان و بقاع متبركه را از ديگر برنامه عنوان کرد.
وی با بیان اینکه برنامه‌های عیدغدیر با قرائت دعای عرفه در بقاع شاخص استان آغاز می‌شود، افزود: در روز عید غدیر از دارندگان نام‌های علی، امیر، امیرعلی و حیدر در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص استان تجلیل خواهد شد.
 مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از ثبت 82 موقوفه خاص عید سعید غدیر خم در استان خبر داد و گفت: طرح ضیافت غدیر از دیگر طرح‌هایی است که در دهه ولایت برگزار می‌شود و در آن بخشی از هزینه اطعام و پذیرایی از زائرین و شرکت کنندگان در مراسم روز عید در بقاع متبرکه توسط خیران انجام می‌شود.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۵۶۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف , دهه ولایت , بقاع متبرکه