يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۸
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی خبرداد:

مهلت ۲۵ روزه دریافت تسهیلات تشویقی ساخت مسکن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: متقاضیان احداث مسکن محرومان در مناطق روستایی استان چنانچه از امروز(یکشنبه) تا ۲۵ روز آینده واحد خود را تکمیل کنند از ۲۵ میلیون تومان تسهیلات تشویقی برخوردار می‌شوند.
مهلت ۲۵ روزه دریافت تسهیلات تشویقی ساخت مسکن
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، علی‌اصغر آسمانی‌مقدم روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در سطح استان از ابتدای سال آغاز شد که پنج هزار واحد از این طرح توسط بنیاد مسکن و پنج هزار واحد دیگر توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) احداث خواهد شد.
وی بیان کرد: برای احداث پنج هزار واحد روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افراد متقاضی شناسایی، پرونده تشکیل و پروانه ساختمانی صادر شده است، همچنین متقاضیان برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده‌اند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون تسهیلات سه هزار واحد مسکونی به استان ابلاغ شده است که به همین میزان به بانک معرفی شده و برای ۲ هزار و ۵۰۰ واحد انعقاد قرارداد شده است.
وی عنوان کرد: اکنون یکهزار و ۵۹۰ واحد در مرحله پی‌کنی، ۵۷۰ واحد در مرحله فنداسیون، ۱۸۰ واحد در مرحله دیوار چینی و  سقف پیشرفت داشته است.
آسمانی‌مقدم تصریح کرد: در حال حاضر اهرم تشویقی پرداخت تسهیلات بلاعوض برای تکمیل واحدها در نظر گرفته شده است، در گذشته برای هر واحد ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با اقساط ۱۵ ساله و ۱۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: بعد از تخصیص کامل تسهیلات، تا سقف ۲۵ میلیون تومان تسهیلات تشویقی نیز در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد چون واحدهای مسکونی بایستی تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی یادآور شد: بنیاد مسکن اقداماتی از قبیل تامین زمین و پرداخت تسهیلات را انجام داده و همچنین از محل حساب ۱۰۰ امام(ره) در روستاهای محروم‌تر وجه زمین نیز از متقاضیان مطالبه نشده است.
وی گفت: شهروندان و متقاضیانی که از این طرح برخوردار شده‌اند تلاش کنند ظرف ۲۵ روز آینده واحد را به اتمام برسانند تا تسهیلات ۲۵ میلیون تومان در اختیارشان قرار بگیرد.
آسمانی‌مقدم اظهار داشت: تاکنون هفت واحد مسکونی در شهرستان‌های نهبندان، بیرجند، خوسف، درمیان، سرایان و سربیشه تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.
وی عنوان کرد: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن ۸۸ هزار و ۸۳۵ واحدمسکونی روستایی در استان وجود دارد که تاکنون ۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد مقاوم، بهسازی و نوسازی شده و از استحکام لازم برخوردار است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: اکنون ۴۹ هزار واحد مسکونی روستایی از استحکام کم برخوردار هستند که بایستی نوسازی یا مقاوم سازی شوند لذا با احداث پنج هزار واحد مسکونی مشکل مسکن استان حل نخواهد شد.
وی یادآور شد: همه ساله سه تا چهار هزار واحد مسکن روستایی با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت احداث می‌شود که پیش‌بینی می‌شود تا ۶ سال آینده مشکل مسکن روستایی استان رفع شود که مشارکت مردم در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۵۷۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , بنیاد مسکن