دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
استاندار خراسان جنوبی در مسجد الحسین (ع) جوادیه:

فاصله زیادی بین محله‌های جنوب و شمال شهر وجود دارد/ ما و مسئولین استان هرگز متوقف نمی‌شویم

محمد صادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی در ادامه بازدیدهای شهرستانی خود و برگزاری میز خدمت درجمع اهالی محله‌های موسی بن جعفر، خیرآباد و فرزان، گفت: فاصله زیادی بین محله‌های جنوب و شمال شهر بیرجند وجود دارد. ما و مسئولین استان هرگز متوقف نمی‌شویم و برای توسعه استان و شهر بیرجند تلاش می‌کنیم.
فاصله زیادی بین محله‌های جنوب و شمال شهر وجود دارد/ ما و مسئولین استان هرگز متوقف نمی‌شویم
 
به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی خراسان‌تایم، محمد صادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی در ادامه بازدید‌های شهرستانی خود و برگزاری میز خدمت در سطح شهر بیرجند شامگاه یکشنبه 20 مردادماه در مسجدالحسین جوادیه(ع) در حاشیه دیدار با اهالی محله‌های موسی بن جعفر، خیرآباد و فرزان ضمن تبریک عید قربان و دهه امامت و ولایت گفت: یکی از مأموریت‌های ما در حوزه عمرانی، بررسی و ساماندهی وضعیت شمال شهر بیرجند است.
وی افزود: ما احساس نیاز کردیم که با تدوین سند جامع توسعه شمال شهر، به زیر ساخت‌های این منطقه از شهر بیرجند کمک کنیم. در بسیاری از شاخص‌ها و سرانه‌ها فاصله زیادی بین محله‌های جنوب و شمال شهر وجود دارد.
معتمدیان ادامه داد: بیرجند دارای کمترین سرانه آموزش است که در شمال شهر بیشتر حس می‌شود. همچنین در بسیاری از شاخص‌ها و موارد مانند فرهنگ، درمان، فضای سبز، زیرساخت‌های آب و فاضلاب، تأمین گاز و معابر و پیاده‌روها در مناطق شمال شهر با مشکل مواجه هستیم.
وی بیان کرد: طرحی 5 ساله با همکاری سایر ارگان‌ها در استان برای ارتقای شاخص‌های مختلف منطقه شمال شهر بیرجند در دستور کار قرار دادیم تا فاصله ایجاد شده میان شمال و جنوب شهر بیرجند کاهش پیداکند و امیدواریم بتوانیم در این سند جامع، اقداماتی برای شتاب توسعه این مناطق انجام دهیم.
معتمدیان افزود: امیدواریم با همدلی مدیریتی بخش‌های مختلف و با جذب اعتبارات ملی، بتوانیم شمال شهر را به حد مناسبی از شاخص‌ها برسانیم. هدف ما از ایجاد میز خدمت این است که مستقیماً مطالبات مردم را از زبان خودشان بشنویم و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کنیم.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه به برخی از پروژه‌ها و مسائل محله‌های شمال شهر بیرجند اشاره کرد و گفت: به دلیل کمبود اعتبارات، برخی از پروژه ‌ها معلق مانده است که حتما آن‌ها را در دستور کار قرار خواهیم داد.
وی در ادامه در بخش آموزش و پرورش به تکمیل و تجهیز شدن برخی از مدارس این منطقه اشاره کرد و افزود: مدرسه 6 کلاسه فرهنگ تا هفته دولت سال آینده تجهیز خواهدشد.
معتمدیان در حوزه ورزش و جوانان نیز تصریح کرد: برای ایجاد فضاهای سرگرمی و ورزشی به زمین نیازداریم که در حال حاضر با مشکل مواجهیم؛ اما کمیته‌ای مشخص کرده‌ایم که برخی از زمین‌های بلااستفاده را بررسی کرده تا آن‌ها را در توسعه این منطقه به کار ببریم. همچنین حداقل یک سالن چند منظوره در یکی از محلات شمال شهر و زمین چمن مصنوعی نیز احداث خواهدشد.
وی افزود: در مورد سالن‌های دولتی که به بخش خصوصی اجاره داده شده است نیز باید ورود کرده و اداره ورزش و جوانان خودش با دولت قرارداد ببندد و سالن‌ها را به طور رایگان در اختیار عموم قراردهد.
استاندار خراسان جنوبی در حوزه بهداشت و درمان به ساخت بیمارستان محلی در شمال شهر اشاره کرد و گفت: زمین ساخت این بیمارستان آماده بوده و در مرحله اجرایی قرار دارد و با اعتبارات خیرین و ملی ساخت این بیمارستان را آغاز خواهیم نمود.
وی با اشاره بازسازی شبکه آبرسانی و فاضلاب شهری گفت: مبلغ قابل توجهی به این مورد اختصاص داده شده است که شبکه آب و فاضلاب اصلاح شود و در صرفه‌جویی و هدررفت آب، با توجه به کم‌آبی در استان، موثر باشد.
معتمدیان در ادامه به برخی دیگر از مسائل و مشکلات منطقه شمال شهر از جمله وضعیت بد معابر و پیاده‌روها، نقوص مسیر فرزان و نورپردازی آن، مشکل سندهای ملکی شخصی و ساخت پارک الهیه اشاره کرد و گفت: تمامی این موارد در حال پیگیری هستند.
استاندار خراسان جنوبی در پایان با تاکید بر تلاش شبانه‌روزی مسئولین اجرائی استان گفت: ما هرگز متوقف نمی‌شویم و تلاش خواهیم کرد از اعتبارات ملی استفاده کرده و توسعه استان را تسریع ببخشیم و وظیفه ‌خود می‌دانیم که با تمام توان تلاش کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۵۸۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , میز خدمت , معتمدیان