سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵
فرمانده انتظامی استان خراسان‌جنوبی:

تصادفات منجر به فوت در استان 38درصد رشد داشته‌است/ افزایش 141درصدی رسیدگی به تخلفات مجازی

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از رشد 141درصدی رسیدگی به پرونده‌های تخلفات مجازی خبرداد و گفت: طی 5ماهه اخیر، شاهد وقوع 5400تصادف در جاده‌ها و معابر استان بوده‌ایم که منجر به جرح 2544نفر و فوت 126نفر از هموطنانمان شده‌ و نسبت به مدت مشابه سال قبل 38درصد رشد داشته‌است.
تصادفات منجر به فوت در استان 38درصد رشد داشته‌است/ افزایش 141درصدی رسیدگی به تخلفات مجازی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، سردارمجید شجاع، فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه به اقدامات 5ماه گذشته نیروی انتظامی در حوزه فوریت‌های پلیسی اشاره کرده و اظهارداشت: در این مدت، بالغ بر 180هزار تماس با فوریت‌های پلیسی برقرارشد که 72درصد آن‌ها عملیاتی شده و اقدامات مربوطه صورت گرفت.

وی با اشاره به کشف 17تن موادمخدر از ابتدای امسال در سطح استان گفت: میزان کشفیات موادمخدر در این دوره نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد 29درصدی داشته‌ و نیز شاهد رشد 10درصدی تجهیزات ماهواره‌ای هستیم. همچنین در این مدت 2هزار قاچاقچی موادمخدر دستگیر شده‌اند که با رشد 7درصدی دستگیری آنان مواجه هستیم.

وی از توقیف بیش از 400خودروی قاچاق و کشف ۶۴۱هزار لیتر سوخت قاچاق از ابتدای امسال خبرداد و گفت: این میزان کشف نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل  ۱۶۵درصد رشد داشته که این ناشی از تفاوت قیمت سوخت است. 

سردار شجاع به وقوع 2مورد قتل در استان از ابتدای امسال اشاره کرد و افزود: در حوزه کشف سرقت‌ها شاهد رشد 31درصدی کشف کلیه سرقت‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

وی با توجه به افزایش تصادفات و تلفات ناشی از آن افزود: علت اصلی این تصادفات عدم رعایت قوانین و مقررات است. ما خواستار همکاری رسانه‌ها در هدایت مردم به سمتی هستیم که نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی حساسیت بیشتری نشان داده و به آن عمل کنند.

وی از رشد 8درصدی تصادفات در سطح استان خبرداد و گفت: طی 5ماهه اخیر، شاهد وقوع 5400تصادف در جاده‌ها و معابر استان بوده‌ایم که منجر به جرح 2544نفر و فوت 126نفر از هموطنانمان شده‌است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به رشد 141درصدی رسیدگی به پرونده‌های تخلفات مجازی تصریح کرد: برداشت اینترنتی، کلاهبرداری رایانه‌ای، مزاحمت‌های اینترنتی، جرائم علیه محرمانگی داده‌ها و هتک حیثیت و نشر اکاذیب، در ذیل 5جرم اول سایبری خراسان‌جنوبی قرارمی‌گیرد.

وی باتوجه به تامین نیازمندی نیروهای مسلح افزود: از ابتدای امسال یک هزار و ۳۲۸نفر مشمول نظام وظیفه به خدمت سربازی اعزام شده‌اند که 26درصد کاهش داشته‌است و برای یک هزار و ۶۲۵نفر نیز مجوز و معافیت‌ صادر شده‌ که نسبت به سال گذشته رشد 30درصدی داشته‌است.

سردار شجاع به فعالیت مرکز مشاوره آرامش و مراکز مددکاری نیروی انتظامی اشاره کرد و اظهارداشت: طی 4ماهه نخست امسال 1265 مورد مشاوره و 1513مورد مددکاری صورت گرفته‌است.

وی درخصوص تماس‌های مردمی با سامانه 197 گفت: از مجموع 6300تماس‌ دریافتی، شاهد کاهش 19درصدی انتقادات، کاهش 6درصدی پیشنهادات و درخواست‌ها و همچنین افزایش 3.47درصدی تقدیر از سوی هم‌استانی‌های عزیز هستیم.

وی در پایان باتوجه به ایجاد مزاحمت‌ کاروان‌های عروسی و موارد مشابه برای هم‌استانیان، خواستار تشکیل جلسات کارشناسی و هم‌فکری با فعالان رسانه‌ها در راستای فرهنگ‌سازی و کاهش آسیب‌های اجتماعی شد.

انتهای پیام/4


 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۶۰۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سرقت , نیروی انتظامی , مواد مخدر , قاچاق