دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵

صدور حکم جایگزین حبس برای ۱۶۰۷ پرونده در خراسان جنوبی

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: در سال ۹۷ در بحث مجازات‌های جایگزین حبس، ۱۶۰۷ پرونده منتهی به صدور حکم مجازات جایگرین حبس شده است.
صدور حکم جایگزین حبس برای ۱۶۰۷ پرونده در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، علیرضا صیفی، امروز ۲۸ مرداد، در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان اظهار کرد: خراسان جنوبی دارای ۱۳ واحد قضایی است که دو واحد قضایی به صورت بخشی اداره می‌شود.

وی افزود: کل پرونده‌های مسن استان براساس آیتم‌هایی که توسط معاونت راهبردی اعلام شده ۶۳ پرونده است که با تلاش و جدیت همکاران به حداقل ممکن خواهد رسید.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها از دغدغه‌های قوه قضائیه است، اظهار کرد: متوسط رسیدگی با هر پرونده در دادسراهای سطح استان۳۰ روز، در دادگاه حقوقی و کیفری دو ۲۸ روز، در دادگاه کیفری یک ۲۳ روز و دادگاه‌های انقلاب ۱۳ روز است.

صیفی با اشاره با اینکه مانده پرونده‌های دادسرا در سطح استان ۴۱۷۹ پرونده بوده که در ۱۱ واحد قضایی در حال رسیدگی است، تصریح کرد: در دادگاه حقوقی و کیفری دو و انقلاب کل پرونده‌های مانده در حال رسیدگی ۲۷۷۱ پرونده و در دادگاه‌های تجدیدنظر یک ۴۴۹ پرونده و در دادگاه‌های کیفری یک ۳۴ پرونده است.

وی بیان کرد: در سال ۹۷ در بحث مجازات‌های جایگزین حبس، ۱۰۶۷ پرونده منتهی به صدور حکم مجازات جایگرین حبس شده است.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در شوراهای حل اختلاف بالغ بر ۳۵ درصد پرونده‌ها به صلح و سازش ختم شده و در حوزه فناوری اطلاعات دادگستری استان نیز تلاش‌های بسیاری انجام شده است.

صیفی ادامه داد: خراسان جنوبی اولین استانی بود که ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی را آغاز کرد که بالغ بر ۹۰ درصد اوراق به صورت الکترونیکی ابلاغ می‌شود که در کاهش رسیدگی به پرونده‌ها تاثیر زیادی دارد.

وی با تاکید بر کاهش جمعیت کیفری محکومان مالی به ویژه مهریه، یادآور شد: در حال حاضر در استان 37 نفر محکوم بازداشتی مهریه داریم که امیدواریم به حداقل برسد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۶۷۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دادگستری , قوه قضاییه