شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳
نماینده ولی فقیه در دیدار با اعضای سازمان بسیج اصناف بیرجند:

کالاهایی که به درد جامعه نمی‌خورد، وارد نشود/ بازار باید در دست دینداران قرارگیرد

نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی با تاکید بر اهمیت تدیّن در بازاریان و اصناف گفت: بازار باید در دست متدینین قرار بگیرد. بسیاری از کالاها در داخل کشور تولید می‌شود اما برای منفعت شخصی و بالابردن قیمت، نشان خارجی به آن می‌زنند. این مسئله ننگ است.
کالاهایی که به درد جامعه نمی‌خورد، وارد نشود/ بازار باید در دست دینداران قرارگیرد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، آیت الله عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند روز شنبه 2 شهریور ماه در دیدار با اعضای سازمان بسیج اصناف بیرجند و جمعی از مدیران مجمع امور صنفی با تاکید بر اهمیت مسئولیت‌های اجتماعی گفت: جامعه مانند بنایی است که باید زیر ساخت‌های آن محکم و استوار باشد.

وی افزود: این جامعه برچند پایه استوار است؛ دانشمندی که چه در حوزه و چه در دانشگاه دارای دانشی عملی باشد و بتواند دانش خود را به اجرا درآورد. دوم افراد غیر متخصصی که شوق تحصیل و یادگیری و رشد دارند. با وجود این افراد، جامعه در حال رشد و ارتقای امید است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: مورد سوم کسانی هستند که امکانات و ثروت در اختیار دارند و این ثروت در جامعه نقشی ایفا می‌کند. ثروت آن‍ان صرف نیازهای شخصی نمی‌شود و این ثروت نیازهای جامعه را می‌بیند. مورد آخر نیز آنانی هستند که اراده و ایمان قوی داشته و نظم اقتصادی را برهم نمی‌زنند؛ این افراد از نظر اندیشه و اراده، همپای جامعه مشکلات را تحمل می‌کنند.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: بخش‌های قابل توجهی از فعالیت‌های صنفی و اقتصادی برعهده دولت است که باید پیگری کند، چه در صنعت یا تجارت و چه در فرهنگ که مربوط به وزارت‌خانه‌هاست. این را نیز بدانیم که عیب از انقلاب نیست، از انقلابی‌گری ما است، آنچه شیوه انقلاب ماست اسلام است و اسلام هیچ نقصی ندارد.

وی با اشاره به هفته دولت تصریح کرد: دولتی که در تمامی فعالیت‌ها سرآمد بود و روز و شب کار می‌کرد، دولت رجایی بود و برای متوقف کردن فعالیت‌های جهادی دولت آن زمان، ایشان را شهید کردند.

عبادی با اشاره به اهمیت تدین در بازاریان و اصناف خاطرنشان کرد: همواره درطول تاریخ اصناف و بازاریان از متدین‌ترین افراد جامعه بوده‌اند اما بعدها جای خود را به کسانی که خود مشکل‌ساز شدند، دادند. همین باعث می‌شود که این افراد چیزهایی که به درد جامعه نمی‌خورد وارد نمایند اما از طرفی پیدا کردن پوششی که متناسب با اسلام است در بازار سخت می‌شود. بسیاری از کالاها داخل کشور تولید می‌شود اما برای منفعت شخصی و بالابردن قیمت، نشان خارجی به آن می‌زنند. این مسئله ننگ است. پس بازار باید در دست متدینین قرارگیرد.

وی افزود: کسی که تجارت می‌کند باید به فکر حل مشکل مردم باشد نه منفعت شخصی. در همین زمینه اصناف باید با مدیریت قوی کار کنند که منافع و منابع برای مردم باشد. دولت از دور نگاه می‌کند و این درست نیست.

نمایند ولی فقیه در استان ادامه داد: دنیا امروز به دنبال عدل است و این مسئله نیازمند طراحی و زمان‌بندی و سازماندهی مناسب از طرف دولت، دانشگاه‌ها، اصناف و سازمان‌هاست. مردم دنیا را می‌توان با عدالت هدایت کرد و من از شما بازاریان و مدیران صنفی می‌خواهم که با انگیزه‌های پاک و مقدسی که دارید در جهت اسلام حرکت کنید.

در بخشی از این دیدار نیز عبدالرضا حیدری، مسئول سازمان بسیج اصناف بیرجند ضمن تبریک روز بسیج اصناف گزارشی از فعالیت‌ها و اهداف این سازمان ارائه کرد و در پایان نیز از تعدادی از فعالان در عرصه اصناف و بازاریان تقدیر به عمل آمد.        

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۷۱۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دیندار , بسیج , اصناف