شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
جانشین مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی خبرداد:

بهره‌مندی دوهزار و 360نفر از خدمات کاروان نذر آب در سربیشه

جانشین مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی تعداد اعضای این تیم را ۲۷ نفر اعلام کرد و گفت: طی ۳روز استقرار این تیم در مجموع دو هزار و 360 نفر از ویزیت و خدمات رایگان پزشکی بهره‌مند شدند.
بهره‌مندی دوهزار و 360نفر از خدمات کاروان نذر آب در سربیشه
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، جانشین مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی با اشاره به ورود و استقرار اولین کاروان سلامت هلال‌احمر در قالب طرح «نذر آب۲» از اردبیل در شهرستان سربیشه، تعداد اعضای این تیم را ۲۷ نفر اعلام کرد و گفت: طی ۳روز استقرار این تیم در مجموع دو هزار و 360 نفر از ویزیت و خدمات رایگان پزشکی بهره‌مند شدند.

مجیدرضا لطیفی از توزیع لوازم التحریر و وسایل بازی بین دانش‌آموزان منطقه خبرداد و گفت: توزیع ۶۵۰بسته حمایتی، معیشتی به همراه بسته‌های بهداشتی و ۸۰۰ جعبه کمک‌های اولیه در روستاهای خارستان، توت، بیشه، لجونک، ازبک، دریلوند و بخش حور و همچنین آموزش کارگروهی، کمک‌های اولیه، مشاوره گروهی و انفرادی، درمان شب ادراری و کابوس شبانه، آموزش کاردستی و ... از دیگر برنامه‌های جانبی این طرح بود.

وی با اشاره به تهیه 400 قلم دارو به ارزش 300میلیون ریال توسط کاروان سلامت اردبیل، اظهار کرد: افزون بر این، داروهای مورد نیاز دیگری نیز خریداری شده و روزانه داروهای حدود 600 نسخه به صورت رایگان توسط این کاروان توزیع شده‌است.

وی آموزش بهداشت عمومی، وضعیت سلامت آب شرب، برگزاری جشن عیدغدیر ویژه اهالی بخش درح و آموزش مقابله با حشرات را از دیگر برنامه‌های اجرایی در این طرح برشمرد و افزود: پزشکان متخصص داخلی، اطفال، زنان و زایمان، دو پزشک عمومی، یک دندانپزشک، دو روانشاس بالینی، یک نفر بینایی‌سنج، یک نفر کارشناس بهداشت محیط و یک دارویار به همراه ۲۵ نفر از داوطلبان و کارکنان هلال احمر سربیشه با این کاروان همکاری کردند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۷۱۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هلال احمر , کاروان نذر آب