شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبرداد:

امدادرسانی به 965 حادثه‌دیده در طرح تابستانه امداد و نجات هلال احمر استان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امدادرسانی به 965 حادثه‌دیده در طرح تابستانه امداد و نجات هلال احمر استان خبرداد.
امدادرسانی به 965 حادثه‌دیده در طرح تابستانه امداد و نجات هلال احمر استان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، محمدحمزه اسعدزاده، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی درجمع خبرنگاران با اشاره به طرح تابستانه امداد و نجات هلال احمر استان بیان کرد: این طرح از 31خردادماه سال جاری آغاز به کار کرده و به مدت 94 روز اجرایی می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح 23 پایگاه ثابت و شش پایگاه موقت در محورهای مواصلاتی و حادثه‌خیز استان مستقر شده اند، افزود: 140 نجاتگر با 46 خودرو آمبولانس و خودروی نجات به صورت شبانه‌روزی در آمادگی کامل بوده و به حادثه‌دیدگان امدادرسانی می‌کنند.

اسعدزاده با بیان اینکه تیم امداد و نجات هوایی آماده پوشش امدادی حوادث طبیعی و غیر مترقبه است، گفت: این تیم متشکل از سه نفر کاپیتان و مسئول فنی و دو نفر نجاتگر است که از22 بهمن ماه سال گذشته آغاز به کار کرده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای اجرای این طرح 292 فقره حادثه به وقوع پیوسته است، افزود: از این تعداد 196 مورد جاده ای، 42 مورد شهری، 10 مورد کوهستانی، یک مورد ریزش آوار، یک مورد زلزله و یک مورد سیل و آبگرفتگی بوده است.

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه در قالب اجرای این طرح به 965 حادثه دیده امداد رسانی شده است، افزود: از این تعداد 602 نفر در حوادث جاده ای و 273 نفر بصورت حضوری خدمات امدادی دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: همچنین پنج نفر غرق شده در استخرها و سدها، دو نفر در حادثه ریزش آوار، 15 نفر در کوهستان و 68 نفر هم مربوط به حوادث شهری بوده اند.

وی با بیان اینکه 952 نیروی هلال احمر در قالب  396 تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته اند، افزود: 239 دستگاه آمبولانس برای امدادرسانی به حوادث به کار گرفته شده‌است.

اسعدزاده از اسکان 271 نفر در قالب اجرای طرح تابستانه امداد و نجات خبرداد و گفت: در قالب اجرای این طرح دو مورد حریق اطفا شده است.

وی بیان کرد: میانگین مدت زمان عملیات در حوادث جاده ای، از آغاز تا پایان عملیات، یک ساعت و 7 دقیقه و 33 ثانیه بوده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۷۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هلال احمر , امدادرسانی