شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۱
مدیرکل صدا و سیمای خراسان‌جنوبی:

پوشش دیجیتال در استان به ۹۰ درصد می‌رسد

مدیرکل صدا و سیمای خراسان‌جنوبی گفت: بیشترین پوشش دیجیتال در استان مربوط به شهرستان طبس و کمترین پوشش نیز مربوط به شهرستان درمیان است که تلاش می‌کنیم تا پایان امسال پوشش دیجیتال را در استان به 90 درصد افزایش دهیم.
پوشش دیجیتال در استان به ۹۰ درصد می‌رسد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا آیینه‌دار ظهر امروز در نشست خبری، به تشریح برنامه‌های صداوسیمای استان در هفته دولت پرداخت و اظهار داشت: تا پایان هفته دولت برنامه‌های «گفتمان هفته» و «بازتاب» در حوزه سیما و برنامه‌های «آینه تلاش»، «میز خدمت» و «میز خبر» در حوزه صدا پخش می‌شود.

وی با بیان اینکه در برنامه‌های روزانه صدا وسیما خدمات دولت در بخش‌های مختلف معرفی می‌شود، افزود: همچنین پروژه‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی آماده افتتاح در استان نیز در قالب گزارش‌های خبری و تولیدی تهیه و پخش می‌شود که در مجموع 15 عنوان برنامه رادیویی و تلویزیونی ویژه هفته دولت از صدا و سیمای استان پخش می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان‌جنوبی با اشاره به تولید تله فیلم فاخر در صدا و سیمای خراسان‌جنوبی، مطرح کرد: برنامه مد نظر سازمان تولید چهار تله فیلم در سال 98 است که در این راستا تا پایان شهریورماه کار تولید دو تله فیلم فاخر در استان آغاز می‌شود.

آیینه‌دار با یادآوری اینکه تله فیلم یاور با موضوع شتر و ظرفیت‌های آن در مرحله پیش تولید و تله فیلم بوی خوش زعفران هم در مرحله تولید قرار دارد، عنوان کرد: تولید این آثار فاخر، فرصت خوبی است تا استان و قابلیت‌های آن را در قاب شبکه‌های سراسری و ملی، بهتر و بیشتر معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه پوشش دیجیتال در استان هم‌اکنون 88.9 درصد است که حدود شش درصد پایین‌تر از میانگین کشوری است، مطرح کرد: از ابتدای امسال کار جهادی خوبی با مشارکت استانداری در افتتاح فرستنده‌های دیجیتال صورت گرفته و  21 فرستنده دیجیتال به صورت آزمایشی در هفت شهرستان راه‌اندازی شده است.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان‌جنوبی اعلام کرد: بیشترین پوشش دیجیتال در استان مربوط به شهرستان طبس و کمترین پوشش نیز مربوط به شهرستان درمیان است که تلاش می‌کنیم تا پایان امسال پوشش دیجیتال را در استان به 90 درصد افزایش دهیم.

آیینه‌دار در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها، مطرح کرد: خراسان‌جنوبی در بین شش مرکز برتر کشور قرار گرفت.

وی با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز خراسان‌جنوبی در این جشنواره 20 دیپلم افتخار و لوح تقدیر و سه تندیس ویژه جشنواره را از آن خود کرد، بیان داشت: صدا و سیمای استان در بخش‌های سیما، رادیو، خبر، فضای مجازی، انیمیشن، شعر و موسیقی حائز رتبه شدند.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه در حوزه فضای مجازی، مهم ترین جایزه بخش خلاقیت و نوآوری به خراسان‌جنوبی تعلق گرفت، افزود: همچنین در بخش پژوهش بیشترین جوایز با چهار جایزه به مرکز خراسان‌جنوبی داده شد و این مرکز به عنوان مرکز برتر در بین 33 مرکز در حوزه پژوهش معرفی شد.

آیینه‌دار با اشاره به اقدامات و برنامه‌های انجام شده در حوزه پویانمایی، بیان داشت: در حوزه پویانمایی سه مجموعه مرحله ابتدایی تولید را گذرانده و در حوزه مستند نیز با اولویت‌های استان برنامه‌های فاخری مصوب شده است.

وی با اشاره به پخش برنامه‌هایی در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب در صدا و سیمای استان، مطرح کرد: باید از اعتبارات ملی برای این مصوبه جذب شود که امیدواریم طی شش ماه دوم سال جاری اقدامات عملیاتی در زمینه این مصوبه انجام شود.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب برنامه‌هایی تولید و در حال پخش است که برای پخش از شبکه شما و افق نیز در حال رایزنی هستیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۷۲۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , طبس , صدا و سیما