دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۶

وجود ۱۰۰ پروژه ناتمام ورزشی در خراسان‌جنوبی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از ۱۰۰ پروژه ناتمام ورزشی در سطح استان خبر داد و گفت: در هفته دولت کلنگ احداث هشت پروژه ورزشی بر زمین می‌خورد و روبان بهره‌برداری چهار چمن مصنوعی نیز بریده می‌شود.
وجود ۱۰۰ پروژه ناتمام ورزشی در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حسن عزیزی ظهر امروز در نشست خبری با تأکید بر آگاه‌سازی و رویکرد اصلاحی رسانه‌ها به دور از خط و مشی سیاسی در حوزه ورزش و جوانان اظهار داشت: از ظرفیت و تأثیرپذیری اصحاب رسانه در روابط عمومی و امور فرهنگی هیئات ورزشی خراسان‌جنوبی استفاده بهینه و هدفمند خواهد شد.
وی با اشاره به جمعیت ۷۷۰ هزار نفری خراسان‌جنوبی افزود: قریب بر ۳۳ هزار ورزشکار سازمان‌یافته در هیئات ورزشی فعال هستند که با عنایت به چشم‌انداز ۱۴۰۴ و جذب ۲۰ درصد جمعیت کل استان در ورزش همگانی و قهرمانی رقم خوبی نیست.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: توسعه نشاط اجتماعی، تقویت مشارکت حداکثری، توزیع متوازن و پایدار منابع مالی و سخت‌افزاری و توجه ویژه به ورزش همگانی، دانش‌آموزی، کارگری، کارمندی، مناطق مرزی و کم توسعه‌یافته و به‌خصوص بانوان از مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی حوزه ورزش اداره کل است.
عزیزی با اشاره به ماده ۵۳ قانون دستگاه‌های اجرایی در خصوص تخصیص یک درصد اعتبارات برای توسعه ورزش همگانی، قهرمانی، زیرساخت‌ها و امور جوانان در قالب قوانین بودجه سنواتی ادارات یادآور شد: از این ظرفیت قانونی می‌توان در راستای اجرای پروژه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ورزشی، توسعه ورزش‌های قشری، کارمندی، کارگری، دانش‌آموزی، دانشجویی تحت عنوان پروتکل‌های بین ‌بخشی استفاده کرد.
وی با بیان اینکه در توسعه ورزش همگانی و تربیتی خراسان‌جنوبی برنامه‌های سیستماتیک، هدفمند و نهادمندی تدوین نشده است، خاطرنشان کرد: از طریق نهادهای رسمی و آموزشی می‌توان نسبت به شناسایی و معرفی ورزش‌های پایه و همچنین کشف و پرورش استعدادهای بالقوه به منظور حضور ورزشکاران استان در رقابت‌های ملی، آسیایی و بین‌المللی اقدام کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به برگزاری دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور گفت: بیش از هزار ورزشکار در قالب ۹۶ تیم ورزشی از خراسان‌جنوبی به این ماراتن ملی اعزام شده‌اند که تاکنون افتخارات شایسته‌ای را برای استان کسب کرده‌اند.
عزیزی از تشکیل ستاد بازی‌های المپیک و پاراالمپیک سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ خراسان‌جنوبی خبر داد و ادامه داد: طی سال‌های گذشته فقط شش ملی‌پوش و ۱۰ ورزشکار دعوت شده به اردوی تیم‌های ملی داشته‌ایم که با توجه به وجود استعدادهای بالقوه و بی‌نظیر ورزشی استان رقم قابل قبولی نیست، لذا در همین راستا برنامه‌ریزی‌های هدفمند مبتنی بر توجه به رشته‌های نوپا و شانس مدال‌آوری خواهد شد تا نماینده‌های شایسته‌ای در المپیک و پاراالمپیک داشته باشیم.
وی با تأکید بر میزبانی از مسابقات ملی و بین‌المللی در خراسان‌جنوبی اظهار داشت: در این راستا توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خواهد شد تا از رهگذر بتوان با بهره‌گیری از فرصت میزبانی شایستگی و مدال‌آوری ورزشکاران افزایش یابد و همچنین در معرفی ظرفیت و توانمندی‌های استان تأثیرگذار باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۲ پروژه ورزشی استان در هفته دولت خبر داد و گفت: چهار چمن مصنوعی شهرستان‌های بیرجند، فردوس، بشرویه و قاین با هزینه کرد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
عزیزی با بیان اینکه بالغ بر ۱۰۰ پروژه ناتمام ورزشی در خراسان‌جنوبی وجود دارد، گفت: از این تعداد ۷۴ پروژه خیرساز است که تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: به منظور پیگیری امورات ورزشی و عمرانی اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی برای نخستین بار طرح منطقه‌بندی جغرافیایی حوزه ورزش و جوانان در قالب سه منطقه زیر نظر معاونین اداره‌کل با اختیارات تنفیذ شده اجرا می‌شود تا در حوزه‌های خدمت‌رسانی و نظارتی تسهیلاتی صورت گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۷۲۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هفته دولت , ورزش