دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۵

سارق اطلاعات کارت‌های بانکی در بیرجند دستگیر شد

فردی که با راه‌اندازی درگاه پرداخت اینترنتی جعلی اقدام به سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی شهروندان می‌کرد، در شهرستان بیرجند دستگیر شد.
سارق اطلاعات کارت‌های بانکی در بیرجند دستگیر شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی محمدپور اظهار داشت: با رصد فضای سایبری، اطلاعاتی به دست آمد که فردی با راه‌اندازی درگاه پرداخت اینترنتی جعلی اقدام به سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی شهروندان می‌کند که موضوع پیگیری و شناسایی این فرد آغاز شد.
وی افزود: مأموران با اقدامات سایبری متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی محل سکونت وی را بازرسی کردند که در بازرسی از محل، تجهیزات دیجیتالی و مخابراتی از متهم کشف شد و جهت بررسی در اختیار دایره ادله دیجیتال پلیس فتا قرار گرفت.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان‌جنوبی تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های پلیسی به استفاده از شماره خطوط، ایمیل‌ها و درگاه پرداخت اینترنتی جعلی اعتراف کرد و گفت: درگاه مذکور را در دی‌ماه سال 97 با شماره ملی یکی از اعضای خانواده‌اش ایجاد کرده است.
محمدپور تصریح کرد: متهم دستگیرشده با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شد و تحقیقات پلیس در رابطه با سایر جرائم احتمالی این متهم ادامه دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۷۲۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سایبری , پلیس فتا